Jensen

Jensen opracował technologię zapewniającą najdoskonalszy komfort snu. W wyniku 65 lat badań i pracy nad poprawą jakości snu firma Jensen połączyła nowoczesną technologię z tradycyjnym skandynawskim designem.  Pierwsze materace marki Jensen wyprodukowano ponad pół wieku temu.
Firmę założono 14 lutego 1947 roku, a zaczynała ona od produkcji sof z funkcją spania. Jednak dopiero w momencie rozpoczęcia materacy, marka zaczęła zdobywać renomę. Prawdziwym sukcesem okazały się łóżka wodne produkowane w latach osiemdziesiątych XX wieku. I chociaż technologia ta nie przetrwała ze względu na zawodność techniczną, to pozostała ideałem, jeśli chodzi o zalety fizjologiczne.
Na jej podstawie powstało nowe, rewolucyjne rozwiązanie – regulowane łóżko Jensen. Za pomocą pilota można było regulować wysokość części materaca podtrzymującej plecy i głowę oraz dolny odcinek pod nogami. Ogromną innowacją było również sprowadzenie do firmy fizjoterapeuty, który wcześniej dbał o zdrowie sportowców. Specjalista od fizjologii pracujący przy procesie projektowania i produkcji łóżek – to była rewolucja w tej branży. Z drugiej strony wydawało się to przecież naturalnym krokiem do stworzenia łóżek, które będą dbały przede wszystkim o nasze kręgosłupy. To one muszą odpocząć w nocy, aby w dzień były w stanie transportować nasze ciała i utrzymywać je często w bardzo niewygodnych pozycjach.
W 1998 roku Jensen we współpracy z fizjoterapeutą stworzył materac strefowy – struktura sprężyn i pianki jest bardziej miękka tam, gdzie nacisk jest silniejszy (biodra i ramiona) i twardsza w miejscu nóg oraz talii, aby zapewnić odpowiednie podparcie. Twardość materaca zależy również od naszej wagi i indywidualnych preferencji. A gdy ciężko jest się zdecydować i dobrać odpowiednią twardość, Jensen oferuje kolejny rewolucyjny produkt – materac Jensen Exact z mechanizmem regulującym twardość. Pobierz katalog

Pobierz Vademecum Snu
Pokazano 1-24 z 36 pozycji
Produkt dodany do listy życzeń

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji Rezygnuję