Dom za miastem

Miejsce, w którym nie liczy się czas. We wnętrzu drewno i barwy natury. Dom zatopiony w przyrodzie, wykończony z wielką uważnością na detal. Najnowszy projekt NAP Studio.

Dom z lat 50. przekształcił się w nowoczesną bryłę. 

Projektantki NAP Studio skupiły się na zachowaniu klasycznych architektonicznych proporcji, stworzeniu dużych powierzchni szklanych. Stara chata przybrała nowoczesny wymiar. We wnętrzu widać zabawę światłem, połączenie z naturą. Dom stworzony do odpoczynku.

Weranda domu w Werach
Sofa Brick NAP
Odwaga założeń. Dedykowaną do wnętrz sofę Brick odważnie wstawiono na zadaszony taras.

Taras urządzony na styku domu i ogrodu łączy wnętrze z otoczeniem. Są tu amfiteatralne schody, drewniane słupy i naturalne tkaniny: lny, skórzane derki, przyjemne bawełny, pierzowe poduchy. 

Klasyczny pas międzyszafkowy projektantki zastąpiły dużym oknem. Otwarcie na naturę, dużo światła wpadającego z zewnątrz.

Stylistyka pomieszczenia nawiązuje do starych wiejskich kuchni, w których toczyło się życie i z których można było obserwować to, co dzieje się przed domem. Klasyczny układ wiejskiego domu z kuchnią od wschodu i werandą od południa. Z okien jadalni widać pola.

Kuchnia domu za miastem NAP studio
Kuchnia domu za miastem NAP studio
Dom jest naszą naturalną przestrzenią. Jest miejscem, które odzwierciedla osobowość. Ten urządzono w stylu wabi-sabi. Są tutaj meble, które mają długą historię, a w połączeniu z naturalnymi dodatkami i materiałami tworzą przytulny, niewymuszony klimat. 

Jest tu miejsce na niedoskonałości, zadrapania, pęknięcia.

Ceramika

Ceramika w połączeniu z drewnem. Wyszukane w pracowniach ceramicznych talerze i miseczki.

Wystrój kuchni NAP studio

Światło poranka. Wpada niespiesznie, nadając wnętrzom niepowtarzalny klimat. Budzi domowników, gra na ścianach i obiektach. Nastraja na nadchodzący dzień.

Przytulna przestrzeń. Miękkie pierzowe sofy, pamiątki przywiezione z podróży, klasyczne lampy, puchate dywany.

Salon z kominkiem NAP studio

Przełamanie klasyki nowoczesną interpretacją kominka.

Lampa podłogowa DCW

Właściciele domu posiadali piękny stary dywanik vintage. Specjalnie zaprojektowane wezgłowie łóżka pozwoliło na nowe wykorzystanie przedmiotu, nadając mu inny wymiar.

Projekt sypialni NAP studio

Minimalizm w sypialni. Dominujący kolor i ikoniczne lampy.

Sypialnia NAP studio
Projekt łazienki NAP studio
Łazienka NAP studio

Połączenie faktur i materiałów. Drewniany blat z dużą, klasyczną umywalką. Przez duże okna wpada ciepłe, miękkie światło.

Dom na wsi. W otoczeniu lasów i jezior. Miejsce, w którym można naprawdę poczuć przyrodę. Ogród rośnie naturalnie, nie ma w nim ingerencji człowieka, za płotem znajduje się stare siedlisko żurawi. Wieczorem widać pięknie rozgwieżdżone niebo. Tutaj cisza nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Dom w werach