Łóżka tapicerowane to ponadczasowe piękno i klasyka w sypialni. Jak dbać o takie łóżko, aby służyło na lata? Mamy kilka sprawdzonych sposobów.

łóżko Room 603 NAP

Łóżko Room 603 NAP

Prawidłowe ustawienie łóżka

Na początku warto zastanowić się nad ustawieniem łóżka. Modele tapicerowane nie lubią bezpośrednich źródeł ciepła, dlatego łózko nie powinno stać zbyt blisko kaloryfera. Nieprawidłowe ustawienie może odbarwić mebel. Zalecana odległość mebla od źródeł ciepła to 1 metr.

Łóżko Montmartre NAP
Łóżko Montmartre NAP

Łóżko Montmartre NAP

Odkurzanie

Łóżka tapicerowane z pozoru mogą wydawać się trudne w utrzymaniu, jednak cześć tapicerowana nie jest tą, której najczęściej dotykamy. Warto pamiętać, aby łóżko regularnie odkurzać. Należy używać do tego miękkiej końcówki, która nie uszkodzi tapicerki. Raz na jakiś czas dobrze jest też gruntownie wytrzepać materac.

Łóżko Tube NAP

Łóżko Tube NAP

Czyszczenie na mokro

Podczas generalnych porządków warto wyczyścić łóżko na mokro przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego preparatów do prania tapicerki. Dzięki praniu tapicerki, poszycie odzyska swój pierwotny blask, a cale łóżko będzie wyglądać jak nowe. Warto pamiętać, aby przed użyciem środka do prania tapicerki sprawdzić, czy preparat nadaje się do użytku na naszej tkaninie – zrobić test na małym niewidocznym fragmencie.

Łóżko Wave NAP
Łóżko Wave NAP

Łóżko Wave NAP

Poszycie skórzane

Nasz wzornik posiada skóry, które również możemy użyć jako tapicerkę łóżka Skóra to bardzo szlachetny, ale i wymagający materiał. Należy ją delikatnie czyścić, regularnie odkurzać miękką szczoteczką, a powstałe zabrudzenia od razu przecierać wilgotną ściereczką z miękkiego materiału. Dobrym sposobem pielęgnacji skóry jest również nawilżanie – raz na jakiś czas warto w nią wetrzeć specjalny preparat lub delikatny balsam do ciała. Należy jednak pamiętać, że przed użyciem tapicerka musi być dokładnie umyta i sucha.

Łóżko Cube NAP
Łóżko Cube NAP
Łóżko Cube NAP

Łóżko Cube NAP

Warto dbać o swoje łóżko, aby służyło nam przez długie lata i zachwycało swoim designem w sypialni. Dodając poduszki dekoracyjne i narzutę dodatkowo chronimy je przed codziennymi zabrudzeniami. Skomponuj zestaw pasujący do swojej sypialni.