Blisko sosnowego lasu, pod wydmą znajduje się pracownia ceramiczna, w której powstają wyjątkowe projekty. Pojedyncze modele kubeczków, miseczek, doniczek – wszystkie tworzone ręcznie przez ceramiczkę Kasię Białek.

ceramika kasia białek

W autorskiej pracowni Kasia tworzy produkty piękne i użytkowe. Czasami niepowtarzalne perełki, czasami projekty w ramach krótkich serii – wszystkie posiadają kunszt i widać w nich pracę ludzkiej ręki. I dbałość o każdy detal, tak charakterystyczna dla rzemieślniczej pracy.

Pracownia pod wydmą

Gałąź podwieszona pod sufitem, kolaże ulubionych artystek, ludowy pająk z bibuły – dobra aura i detale cieszące oko przypominają o sąsiedztwie lasu. Kasia Białek podkreśla, że otoczenie ma na nią duży wpływ, dlatego pracownia, w której tworzy musi być zaaranżowana z uwzględnieniem najmniejszych detali. Na półkach stoją zwierzęce totemy, jest dużo świeżych kwiatów, w powietrzu czuć zapach naturalnych olejków i świec.

ceramika kasia białek
ceramika kasia białek

Praca jak medytacja

Artystka podkreśla, że tworzenie ceramiki jest jak medytacja. Kiedy pracuje, nie czuje upływu czasu, a sprawy bieżące odchodzą na dalszy plan. Tworząc – odpoczywa.

“Ceramika leczy. Każdemu, kto ma problemy, polecam pracę manualną, czy ćwiczenia. Gdy pracujesz automatycznie, tracisz skupienie. Dopóki praca wymaga koncentracji, jest oczyszczająca, przypomina medytację ”

Większość obiektów z logiem kasia białek ceramika to kamionkowa, wysoko wypalana ceramika użytkowa. Naczynia stołowe, talerze, miski, kubki, czarki, dzbanki, a ostatnio również kolekcja stworzona specjalnie pod domową uprawę roślin.

kubeczki ceramika kasia białek

Techniki kształtowania gliny

Kasia Białek zdradza, że używa różnych technik kształtowania gliny. Wie, jak osiągnąć zaplanowany efekt, dzięki swojemu autorskiemu miksowi materiałów. Glina, z którą pracuje Kasia powstała po latach doświadczeń, i jak twierdzi artystka, to najlepsza mieszanka do ceramiki użytkowej. Projektantka opracowała również unikalny sposób malarskiego szkliwienia, dlatego wszystkie projekty są tak wyjątkowe.

ceramika kasia białek
ceramika kasia białek

“Człowiek chce działać szerzej, nie tylko dla siebie. Lubię mieszkać przytulnie, otaczać się przedmiotami. ”

Ceramika na lata

Ceramika Kasi zabezpieczona jest szkliwem, dzięki czemu nie ma obaw, że przesiąknie. Kamionka jest odporna, trwała, można ją myć w zmywarce bez ryzyka odbarwienia czy zniszczenia. A jeśli ktoś chciałby przekazać kubek czy miseczkę kolejnym pokoleniom, najlepiej myć je ręcznie.

ceramika kasia białek
ceramika kasia białek

Artystka totalna

Jak sama podkreśla - jest w swoim studiu odpowiedzialna za całość procesu. Od projektu po wykonanie, a nawet zdjęcia, stylizację i obsługę. W pracach Kasi widać uniwersalność i ponadczasowość, a przede wszystkim wielką miłość do ceramiki.

ceramika kasia białek
ceramika kasia białek

Kasia Białek w swoich pracach łączy styl i inspiracje naturą. Projektuje od kilkunastu lat, a pasja i szukanie najlepszych rozwiązań przerodziły się z czasem w zawód na pełen etat.

ceramika kasia białek
ceramika kasia białek

Pełna kolekcja ceramiki dostępna jest w naszych salonach stacjonarnych, a wybrane modele znajdziecie w sklepie online.