Zakończyliśmy pierwszą edycję konkursu “Znalezione w Polsce”. Spośród 208 nadesłanych prac wyróżniliśmy dwanaście wyjątkowych, a jedna z nich otrzymała nagrodę główną.

To, co było dla nas priorytetem to promocja młodych artystów, wyróżnienie projektów, które przykuwają uwagę, zaskakują swoim indywidualizmem, i - co dla nas najważniejsze - hołdują dobremu rzemiosłu. W NAP wiemy, że produkty, w których widać pracę ludzkich rąk są wyjątkowe, mają swoją historię i tradycję.

Poznajcie tych, którzy tworzą absolutnie wyjątkowe produkty!

Główna nagroda w konkursie „Znalezione w Polsce”

Hanna Szymańska
DESIGNby.papergoods

Postanowiliśmy nagrodzić projekty Hanny za konsekwencję, odwagę stworzenia własnej marki w oparciu o rodzinne tradycje (tata Hanny prowadzi rodzinną firmę poligraficzną, która została założona w 1935 roku!), za konsekwentne realizowanie idei produktu kraftowego, jakim jest papier. Projekty Paper Goods są w 100 proc. wykonywane ręcznie przy użyciu najwyższej jakości ekologicznych materiałów, m.in. albumy, piśmienniki, planery i szkicowniki. Są to bardzo dopracowane i przemyślane projekty, a zrealizowane produkty stanowią konkurencyjną ofertę na rynku.

Hanna to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale grafiki oraz absolwentka architektury krajobrazu. Autorską markę DESIGNby.papergoods rozwija od 2017 roku.

Pozostali finaliści konkursu “Znalezione w Polsce”

Anna Dymała

Obecnie studentka ostatniego roku Projektowania Mody w School of Form. Interesuje się tworzeniem własnych tkanin. Uwielbia dobre jedzenie. Produkty Ani powstają z resztek tkanin, które są odpadami produkcji ubrań z zaprzyjaźnionych szwalni oraz nienoszonych ubrań. Zaplata je ze sobą ręcznie na krośnie. W efekcie uzyskuje niepowtarzalne i oryginalne materiały. Inspiruje ją artystka Diana Scherer.

Anna Dymała

Moja siostra Alchemicus

Siostry cioteczne. W dzieciństwie razem spędzały wakacje u dziadków na wsi, buszując po polach i chaszczach. Wychowały się na warszawskim Powiślu. Ich dzieciństwo to jeden z łączników wspólnej pracowni i współtworzonych przedmiotów. W procesie przemiany rozpadu i łączności gliny w ceramikę, ceramiki w naczynie i naczynia w skorupę jest zawarta według nas alchemiczna recepta życia, akceptacji, że wszystko dzieje się właśnie tak jak ma się dziać. A siostrzana więź jest dla nas mocą, motorem, inspiracją, rozwojem we wspólnym działaniu.

Karolina Kabała

Zajmuje się architekturą, architekturą wnętrz i wzornictwem. Lubi sport, zwłaszcza narciarstwo alpejskie. Uwielbia pracę w warsztacie z rzemieślnikami, gdzie czas nie ma znaczenia, a na obiad są serwowane pierogi babci. Projektuje ze szczególną dbałością o detal oraz wykorzystywane materiały. Projektowanie ją uszczęśliwia i ma nadzieję, że uszczęśliwia także ciebie!

Karolina Kabała

Studio HUK

Studio HUK to Julia, Maria i Michał, kreatywne trio wywodzące się z wydziału wzornictwa warszawskiej ASP. Połączenie trzech odmiennych osobowości i specjalizacji sprawia, że z powodzeniem działają zarówno na polu grafiki, jak i produktu. Zespół stawia sobie na cel projektowanie rzeczy pięknych, odpowiedzialnych i zrównoważonych.

studio huk

Marta Stanisławska
DZIANE

Nie lubi jesieni i zimy, a raczej chłodu i szarości. Te miesiące najchętniej spędziłaby w domu dziergając, gotując dla przyjaciół i oglądając filmy, bo tak uwielbia spędzać czas. Lubi tańczyć do Talking Heads i czytać książki do późnej nocy.

dziane

Barbara Wiśniowska

Inspiruje ją natura, fascynują obiekty muzealne i stara fotografia. Kocha jazz, taniec i sztukę. Jest szczęśliwa, gdy tworzy: ruch w tańcu, wystawę albo rękodzieło. Wie, że kiedyś zamieszka w starym młynie, gdzie spełnią się jej wszystkie marzenia o miłości i sztuce.

barbara wiśniowska

Agnieszka Kożuchowska

Wszystko zaczęło się w małej pracowni grafiki warsztatowej od pewnego małego rysunku. Richie Acapulco to mała manufaktura stworzona przez Agnieszkę Kożuchowską, absolwentkę ASP w Warszawie. Pracownia powstała z myślą o tworzeniu rzeczy unikatowych dających dużo radości odbiorcy. Szczególną sympatią darzy obraz nieśmiałego pieska.

Anna Ninitchuk
NINIco

Ma wykształcenie ekonomiczne i niezależnie od pasji do rachunkowości i liczb, od zawsze zajmowała się sztuką. Przez wiele lat ćwiczyła taniec współczesny, balet i grę na perkusji. Uprawia jogę, medytuje, jeździ na nartach i surfuje. Stara się żyć w sposób zrównoważony. NINIco to biżuteria tworzona z ekologicznych materiałów, w trosce o środowisko. Do jej produkcji używa się octanu celulozy i srebra szterlingowego o próbie 925. Octan celulozy to biopolimer nie będący ropą naftową, wykonany z naturalnej bawełny i włókien drzewnych. Jest to materiał hipoalergiczny, wykonany z odnawialnych zasobów, lekki i bardzo wytrzymały.

Anna Ninitchuk, NINIco

Helena Wierzbowska

Interesuje się sztuką, lubi malarstwo Georgii O’Keffe i Félixa Vallottona, rzeźby Henry’ego Moore’a, meblo-rzeźby duetu Les Lalanes, wycinanki Hansa Christiana Andersena i Henry’ego Matisse’a. Robi zdjęcia – ma całą kolekcję zdjęć autokarowych. Uwielbia zaskakująco ciekawe i piękne przykłady grafiki użytkowej, zbiera naklejki z owoców i warzyw. Rysuje i wycina. Lubi pracować z dziećmi i obcować z naturą – najbardziej w górach i na Mazurach.

Katarzyna Pikul

Przyjaciele nazywają ją „PikulKa”. Rozgrzewa druty do czerwoności, by tworzyć spójne wnętrza Hezzi. Ambasadorka lnu, gór i Kotliny Kłodzkiej, wielbicielka zawsze uśmiechniętych Walijczyków.

Barbara Bellon

Studentka Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Doświadczenie z zakresu projektowania porcelany zdobywała u boku prof. Marka Cecuły w Modus Design i Ćmielów Design Studio. Laureatka licznych konkursów m.in. Jutronauci: Bilet za Horyzont i Młodzi na Start. Jej projekty uczestniczyły w wielu wystawach w całym kraju, a także stanowią wyposażenie instytucji kulturalnych. W przerwach od projektowania poświęca się sztuce. Najlepsze pomysły przychodzą jej do głowy podczas gotowania, a każdą wolną chwilę stara się spędzać z dala od miasta, podróżując.

barbara bellon

Ps. Do finalistów!
Mamy nadzieję, że konkurs był dla wszystkich finalistów przyjemnością i przyniósł wiele radości, a doświadczenie jakie zdobyliście zdopinguje Was jeszcze bardziej do tego, żeby dalej pracować nad produktami i rozwijać się.
Gratulujemy! I już zapowiadamy – będą kolejne edycje!

Wszystkie prace wyróżnione w konkursie będzie można zobaczyć (oraz nabyć) na kiermaszu bożonarodzeniowym, który od 2 grudnia działa w salonie NAP na Mysiej 3. Zapraszamy!