Zanotta

Firma Zanotta powstała w 1954 roku i od tamtego czasu wypracowała sobie pozycję lidera wśród propagatorów włoskiego designu.
Założyciel firmy, Aurelio Zanotta, swoją przygodę z projektowaniem zaczynał od sof i foteli. Firma Zanotta rodziła się w czasie, kiedy projektanci za wszelką cenę chcieli zerwać z przeszłością. Aspirowali do tego, by zaprojektować zupełnie nowy świat. Mnóstwo było w nich energii, entuzjazmu i chęci do działania. W takich okolicznościach narodził się włoski design, którego czołowym reprezentantem jest firma Zanotta.
Aurelio Zanotta nie chciał stworzyć mebli dla mas, które miały jedynie spełniać swoje podstawowe funkcje. Aspirował do czegoś więcej. Meble wychodzące z jego fabryki odzwierciedlały (i nadal odzwierciedlają) kulturowe zmiany dziejące się w społeczeństwie na przestrzeni lat.
Produkcja marki Zanotta wyróżnia się innowacyjnym podejściem opartym o badania technologiczne, których celem jest ciągły rozwój i polepszanie jakości materiałów i procesów produkcyjnych. W asortymencie marki znajdują się fotele, sofy, łóżka, meble do przechowywania, regały, krzesła, stoły, stoliki, akcesoria meblarskie i meble ogrodowe. Do ich produkcji używane są różnorakie materiały, m.in. metal, plastik, szkło, granit, drzewo, skóra. Dzięki swojej niebanalnej formie, meble Zanotta znalazły miejsce na ekspozycjach muzeów na całym świecie, m.in. paryskim Popidou, nowojorskim Metropolitan Museum, czy londyńskim Design Museum. Wśród współpracujących z firmą architektów znajdują się takie sławy, jak Achille i Pier Giacomo Castiglioni, Marco Zanuso, Ettore Sottsass, Damian Williamsosn.

  • Nowy
Available
Taborety i stołki

Stołek Giotto

Zanotta
2 976,00 zł
Stolik Ninfea Zanotta
Available
Stoliki kawowe

Stolik Ninfea

Zanotta
8 673,00 zł
Stolik Loto Zanotta
Available
Stoliki kawowe

Stolik Loto

Zanotta
4 059,00 zł
Pokazano 1-24 z 73 pozycji
Produkt dodany do listy życzeń

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji Rezygnuję