Designerskie meble Fritz Hansen

Historia marki rozpoczęła się już w roku 1872 kiedy Fritz Hansen, jako 25 letni cieśla-wizjoner postanowił założyć własną firmę. Od tego czasu, zapisał się trwale w historii duńskiego i światowego designu. Dziś, założona przez niego firma jest ekskluzywną, międzynarodową marką. Tworzone przez nią produkty z wykorzystaniem innowacyjnych technologii zachwycają niezwykle perfekcyjnym rzemiosłem, doborem materiałów oraz oryginalnością projektów. Stanowią wyznacznik tego, co dziś nazywane jest skandynawskim designem.
Przedmioty, które prezentuje Republik of Fritz Hansen są powszechnie uważane za klasyki najdoskonalszego światowego designu, dzięki współpracy z takimi architektami i twórcami jak między innymi: Arne Jackobsen, Poul Kjaerholm, Morten Voss, Piero Lissoni, Kasper Salto, Verner Panton, czy Cecilie Manz. Lista ta jest długa, ale jeszcze dłuższa jest lista ich klasycznych mebli, które dorobiły się ikonicznego statusu.
Stworzone przez tą firmę ikoniczne meblowe klasyki takie jak krzesła Ant, Swan, czy Egg, praktycznie nie wymagają dziś prezentacji. Dzięki firmie, styl Vintage zyskał sporo świeżości i lekkości, a lekką formę podkreślają odcienie delikatne pastele i szarości. Styl firmy charakteryzuje innowacyjność, wizjonerstwo i wykorzystanie szlachetnych materiałów. Każdy detal projektu jest dokładnie przemyślany, a całość jest wykończona z najwyższą starannością. To właśnie temu meble Fritz Hansen zawdzięczają swój łatwo rozpoznawalny, unikatowy charakter i wyrafinowanie. 
Pobierz katalog
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 25 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 25 elementów