Foxford

Firma Foxford to dziś jedna z najprężniej rozwijających się produkcji koców, poduszek i szalików. Produkty tej marki można nabyć nie tylko w sklepach w Irlandii, skąd wywodzi się Foxford, ale także w sklepach na całym świecie, a także poprzez sprzedaż internetową.
Za założycielkę firmy Foxford uważa się zakonnicę, członkinię lokalnego zakonu Sióstr Miłosierdzia, matkę Agnes Morrogh-Bernard. W roku 1892 roku przy wsparciu lokalnych władz, doprowadziła do otwarcia zakładu w miejscowości Foxford. I choć początkowo utrzymanie go było ciągłą walką, to na przełomie XIX i XX wieku dzięki wspólnej pracy mieszkańców i Sióstr, zakład odniósł sukces. Kryzus, który pod koniec lat 80. nawiedził irlandzki przemysł włókienniczy, nie był łaskawy także dla Foxford. Firma przeszła w stan upadłości, ale ocalała dzięki lokalnym przedsiębiorcom.
Dziś Foxford zatrudnia 40 osób. Marka idzie z duchem czasu. Obecnie tworzy piękne tekstylia domowe, które łączą w sobie współczesność z klasycznymi splotami. W ofercie znajdują się koce, szaliki, a także urocze kocyki dla dzieci.


Pokazano 1-8 z 8 pozycji
Produkt dodany do listy życzeń

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji Rezygnuję