Pierwsze postanowienia robimy z reguły na nowy rok. Kolejna tura naszych postanowień nadchodzi wraz z nadejściem wiosny, kiedy przyroda budzi się do życia i odczuwamy potrzebę zmian.

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam proste, ekologiczne sposoby, dzięki którym bycie #lesswaste stanie się dziecinnie proste!

ekowiosna

Butelka wielorazowa

O wielorazowych butelkach słyszeliśmy już wszyscy. Ważne jest, aby zawsze nosić ją przy sobie, nie zapominać zabierać z domu i wybrać taką, z którą nie będziemy chcieli się rozstać. Na wiosnę dostępnych jest wiele nowych kolorów i wzorów - wybierzcie taki, który zachęci Was do działania.

Szklane i metalowe butelki są dużo zdrowsze od tych plastikowych, zwłaszcza jednorazowych. Butelka świetnie nada się na wodę, świeżo wyciskany sok, domowe smoothie, a przy kapryśnej pogodzie nawet na ciepłą kawę czy herbatę.

ekowiosna

Woskowane wrapy do pakowania

Małym krokiem w kierunku środowiska będzie wymiana opakowań do przechowywania. Jeżeli do tej pory zawijaliście kanapki, miski z porcją sałatki, czy ser w folię spożywczą mamy dla Was zdrowszą alternatywę!

Wrapy do pakowania z naturalnej bawełny pokryte woskiem pszczelim są zdrową i bezpieczną dla środowiska alternatywą dla jednorazowych folii. Wrapy są 100% ekologiczne, można w nich przechowywać żywność bez obaw o przenikanie zapachu, czy zawilgotnienie, a po użyciu wystarczy umyć pod wodą i wytrzeć. Wrapy starczają na około rok regularnego używania.

ekowiosna

Wielorazowe torby

Używanie plastiku jest w tym sezonie (i mamy nadzieję już zawsze będzie) passe. Na zakupy chodzimy ze swoimi siatkami, lunch pakujemy w lunchboxy, a warzywa, owoce i nawet kasze, pakujemy do własnych opakowań.

Mamy dla Was torby z The Organic Company, które świetnie sprawdzą się do tych większych, jak i mniejszych zakupów. Możecie spakować pieczywo, warzywa i owoce, a nawet produkty sypkie, jak makarony czy kasze.

ekowiosna

Naturalne kosmetyki

Unikamy silikonów, parabenów i innych składników o tajemniczych nazwach, które mogą zaszkodzić delikatnej skórze. Wybieramy kosmetyki naturalne, ze składnikami z ekologicznych upraw. Proste składy to nasi przyjaciele.

Zaczynając od mydła marsylskiego, które sprawdzi się zarówno przy codziennej pielęgnacji niemowląt i dorosłych, czy nawet jako środek piorący, a kończąc na serum z marchewki - które idealnie rozświetli naszą cerę na wiosnę!

ekowiosna

Szczotki z naturalnego włosia

Zmiany na wiosnę nie kończą się na przechowywaniu, przenoszeniu i dbaniu o skórę. Staramy się produkować mniej śmieci, i w dodatku takich, które łatwo można przetworzyć. Zmieniamy klasyczne gąbki-zmywaki na naturalne szczotki do mycia. Mamy te nadające się do mycia naczyń, jak również takie, które świetnie umyją owoce i warzywa. Są ekologiczne i starczają na zdecydowanie dłużej niż tradycyjny zmywak.

Na koniec czekają nas wiosenne porządki, w których pomogą nam naturalne akcesoria: drewniane szczotki, bawełniane ściereczki oraz płyny do sprzątania z ekologicznym składem.

ekowiosna