Szykujemy się na nadejście wiosny. Z reguły jest to czas, kiedy więcej ćwiczymy, więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu i zmieniamy otaczającą nas przestrzeń. Słońce, które nieśmiało przebija się przez chmury i bawi z nami w ciuciubabkę, zachęca do większej aktywności. Dodatkowo nadejście wiosny zwiastuje także nadejście świąt Wielkanocnych, co zwykle oznacza generalne porządki.

wiosna w ogrodzie
Wiosenne porządki mają moc oczyszczającą. Chcemy odświeżyć wnętrze po zimie i zrobić miejsce kolorom i radości. Otaczamy się świeżymi kwiatami, wynosimy meble na balkony i tarasy, i cieszymy się z coraz dłuższych dni.

Coraz większą popularnością cieszą się książki o sprzątaniu i ograniczaniu liczby przedmiotów w swoim otoczeniu do niezbędnego minimum. My też mamy swoje sposoby na oczyszczenie otaczającej nas przestrzeni na wiosnę.

wiosna w ogrodzie

Na wiosnę lubię ożywiać przestrzeń. Zmieniam poduszki na sofie, chowam ciepłe koce, wyjmuję wazony i wstawiam do nich kwiaty.

Agata, NAP Studio

Pozbądź się rzeczy, których nie potrzebujesz

Wszyscy mamy rzeczy, których nie potrzebujemy - stare ubrania, meble na których zbiera się kurz, czy nawet książki, które po jednorazowym przeczytaniu trafiły na półkę i od tej pory nikt ich nie ruszył.

Autorki poradników i blogów o tematyce ubraniowej wyznają zasadę, że rzeczy, których nie założyliśmy przez ostatnie 3 miesiące, już nie założymy. Oczywiście wykluczamy z tego zbioru rzeczy sezonowe, czy specjalistyczne. Swetrów, których przez całą zimę nie wyjęliśmy z szuflady, najlepiej jest się po prostu pozbyć.

Wraz z nadejściem wiosny, spotykamy się z przyjaciółkami po pracy i robimy wiosenną wymianę ubrań. Jest to ekologiczne i ekonomiczne.

Marta, dział marketingu

Pamiętajcie, aby rzeczy pozbywać się świadomie - ubrania, książki, stare zabawki czy meble najlepiej odwieźć do miejsc, gdzie komuś mogą się przydać: domy opieki, biblioteki, świetlice.

Na wiosnę lubimy z żoną odwiedzać nowe warszawskie knajpki. Testujemy nowe smaki, spotykamy się z przyjaciółmi.

Bartosz, dział e-commerce

Zrób generalny porządek

Wiosna kojarzy się z oczyszczeniem. Posprzątaj dom - zetrzyj kurze, odkurz i umyj podłogi, poukładaj w szafach, szufladach i „pudełkach ze wszystkim”. Ustal miejsce dla konkretnych rzeczy i trzymaj się zasady, że tam mają wracać po każdym użyciu. Na koniec umyj okna i daj słońcu rozświetlić wszystkie wnętrza.

Wraz z żoną zabieramy nasze dzieci i idziemy spławiać nad rzekę Marzannę. To dla nas tradycja rozpoczynająca nadejście wiosny.

Mikołaj, biuro handlowe

Wiosenny zapach we wnętrzu

Pisaliśmy już, o pozytywnych skutkach aromaterapii we wnętrzach. Tak jak na wiosnę zmieniamy perfumy osobiste, tak we wnętrzu też przyda się nuta nowości. Wiosna to zapachy świeże, cytrusowe i energetyzujące. Świetnie sprawdzi się trawa cytrynowa, zielona herbata, czy zapachy delikatnych wiosennych kwiatów czy owoców.

Lampy Gras Outdoor N217 oraz N214 od DCW Editions

Udekoruj dom świeżymi kwiatami

Na zakończenie, kiedy nasz dom jest już gotowy na wiosnę, wstaw do wazonów świeże kwiaty. Najpopularniejsze w tym sezonie są tulipany, narcyzy oraz hiacynty. W ogrodzie na pewno zakwitną krokusy. Im bliżej do Wielkanocy, możemy też wstawić gałązki wierzby z baziami.

Jeżeli jak najdłużej chcecie zachować świeżość ciętych kwiatów, to po przyniesieniu ich do domu, należy ściąć łodygę pod kątem prostym i dosypać do wody łyżeczkę cukru, co ma dodatkowo przedłuży świeżość kwiatów.

Na wiosnę odmieniam swój balkon. Wstawiam krzesła, kładę dywan, przesadzam kwiaty.

Marta, NAP Studio

Lampa Gras Outdoor N217 XL od DCW Editions

A kiedy dom będzie gotowy na wiosnę, nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić rodzinę i przyjaciół, upiec ciasto i miło spędzić czas, najlepiej na świeżym powietrzu!