Aby pościel, którą wybraliśmy, służyła nam na długie lata, warto odpowiednio o nią zadbać. Stosując kilka prostych zasad pielęgnacji pościeli, będziemy mogli cieszyć się jej miękkością i jakością przez długie lata.

lniane poduszki i pościel take a nap

Pranie w odpowiedniej temperaturze

Kiedyś panowało przekonanie, że pościel, w której codziennie zasypiamy i ma kontakt z naszym ciałem, powinna być prana w wysokich temperaturach. Dzisiaj już wiemy, że pranie w 40 stopniach w zupełności wystarczy, aby pozbyć się zanieczyszczeń z tkaniny. Jednocześnie taka temperatura nie zniszczy delikatnych włókien naszej pościeli.

pościel lniana take a nap
kolorowe poduszki take a nap

Szeroki wybór wzorów i kolorów sprawia, że możemy dobrać pościel i poduszki idealnie dopasowane do naszego charakteru.

Detergenty na nie

Coraz częściej wybieramy naturalne środki piorące. W przypadku pościeli jest to niezwykle istotne, ponieważ silne detergenty mogą uszkodzić delikatne włókna tkaniny. Produkty, które zawierają nadtlenek benzoilu lub alfa-hydroksykwasów mogą natomiast powodować odbarwienia na pościeli. Takie składniki często występują w kosmetykach, pastach do zębów oraz środkach czystości. Proszek do prania może nie zostać wypłukany i pozostawić odbarwienia, po jego użyciu tkanina jest też sztywniejsza, dlatego zachęcamy do wybierania płynnych środków piorących. Należy również unikać wybielaczy.

poduszki dekoracyjne take a nap

Pranie z użyciem naturalnych środków piorących zapewni naszej pościeli trwałość i miękkość na dłużej.

Z czym prać?

Jeżeli pierzemy pościel z innymi rzeczami, pamiętajmy aby kolory i materiały były do siebie podobne. Nie należy też do pralki z pościelą dorzucać produktów, które mają suwaki czy haczyki, ponieważ mogą one uszkodzić pościel. Nie zapełniamy bębna pralki do końca, dzięki czemu pozostanie przestrzeń na dokładne wypłukanie się detergentów.

pled z kolekcji take a nap
kolorowe poduszki dopasowują się do Twojego charakteru

Co po praniu?

Kiedy pościel jest jeszcze delikatnie wilgotna, możemy ją ręcznie wygładzić, pozbywając się większych zagnieceń. Pościel Take a NAP nie wymaga prasowania, a delikatnie zgniecenia dodają jej uroku, oszczędzając jednocześnie nasz czas i środowisko.

gnieciona pościel take a nap

Nasza gnieciona pościel nie wymaga prasowania. Wystarczy ją strzepnąć, a większe zagniecenia wygładzić ręką - oszczędzamy czas i dbamy o środowisko!

Na koniec, warto do szuflady z pościelą dorzucić woreczek z lawendą, który sprawi, że pościel zachowa świeżość, będzie przyjemnie pachniała i ułatwi nam zasypianie.

poszewki na poduszki z kolekcji take a nap