Jest elegancka, trochę nonszalancka i ma klasę - czerń. Jeden z najbardziej nieoczywistych kolorów. Dziś Black Friday, a to najlepsza okazja, żeby przyjrzeć się czerni z bliska!

Akcenty czerni w hotelu Vienna House Mokotow Warsaw

Czerń w kulturze

W kulturze czerń kojarzona jest z inteligencją, stanowczością i klasą. Dodaje powagi i podkreśla autorytet. W kulturze europejskiej jest to kolor kojarzony również z żałobą. Naukowcy potwierdzają, że w odpowiednich ilościach kolor czarny pozwala się nam odprężyć, a w połączeniu z jaskrawym różem daje idealną przestrzeń do kontaktów międzyludzkich.

Czerń we wnętrzach

Meble w kolorze czarnym wymagają odwagi i wyczucia stylu. Czarny często pojawia się w aranżacjach eleganckich, jako mocny akcent dopełniający wnętrze. Lubimy czarne dodatki - wazony, świece i lampy. Czarne drewno w akcesoriach uważanych za klasyki designu, takie jak np. Ptak Eamsów od Vitry, to zawsze dobry wybór na dopełnienie wnętrza.

Czerń na pory roku

Lato kojarzy nam się z soczystymi kolorami, natomiast jesień i zima z ciemniejszymi. Króluje odcień wina, brązy i czerń właśnie. To czas, w którym nasze wnętrza zyskują więcej elegancji i niewymuszonej przytulności. Naturalne świece w czarnych barwach pięknie wyglądają zarówno w pokojach, jak i łazienkach.

Czerń jako detal w aranżacji wnętrz apartamentów hotelu Vienna House Mokotow Warsaw

Czerń a kontrast

Czerń kochamy również za to, że na jej tle pozwala się wybić innym kolorom: stanowi ich dopełnienie, a jednocześnie tonuje. Jest idealna w połączeniu z bielą, dając uczucie geometrycznej precyzji, czystości i wyrafinowania.

Czarne ściany w barze hotelu H15 Boutique Hotel są pięknym tłem dla zieleni dodatków.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych wnętrz, gdzie poza czernią, możecie zobaczyć zestawienia innych pięknych kolorów i klasycznych projektów mebli wybitnych projektantów.