Kolekcje Ethnicraft to kwintesencje dobrego projektu: nietuzinkowy wygląd, najwyższej jakości rzemiosło i materiały, które zyskują wraz z upływem czasu. Ethnicraft tworzy piękne meble i przedmioty dekoracyjne, które od wielu lat są podstawą wystroju wnętrz. Projekty, które tworzą domowe historie.

produkcja Ethmnicraft

Życie drewna

Drewno jest najszlachetniejszym, ponadczasowym materiałem. To właśnie na nim opiera swoje kolekcje Ethnicraft. Projektanci marki wiedzą, że drewno jest solidne, ma swój niepowtarzalny charakter i nabiera szlachetności z biegiem lat. Jest też najbardziej naturalnym z materiałów, a ślady użytkowania tworzą wyjątkowe historie. Drewno to niezawodny fundament każdego wnętrza.

Ethnicraft tworzy kolekcje nie tylko do domów, ale też do biur i przestrzeni publicznych – meble, przedmioty i akcesoria. Są ponadczasowe, nie poddają się chwilowym trendom i wpisują się w różne style.

krzesło BOK Ethnicraft
Komoda Oscar Ethnicraft

Przywiezione z Indonezji

Historia marki Ethnicraft zaczęła się od pudełka z pamiątkami, które Philippe Delaisse postanowił przywieźć ze swojej podróży po Indonezji i sprzedać w rodzinnej Antwerpii. Philippe wrócił z podróży z drewnianymi meblami i akcesoriami do wnętrz. W rodzinnym mieście połączył siły z przyjacielem Benoit Loosem. Razem zaczęli import drewnianych mebli i dodatków prosto z Indonezji. Zainteresowanie solidnymi drewnianymi meblami było coraz większe, dlatego projektanci postanowili rozszerzyć działalność marki – zaczęli projektować własne meble z drewna.

produkcja Ethmnicraft

Dziś najwyższej klasy rzemiosło i kunszt projektowy są podstawą marki Ethnicraft, a za prostotą produktów stoi ciągła chęć innowacji. Uwzględniając zaawansowane techniki w procesie tworzenia, każdy nowy projekt jest modyfikowany i przerabiany do ostatniego szczegółu. Kolekcje Ethnicraft wracają do istoty tego, co uważamy za dobry design: elementy pełne charakteru, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które pięknie się starzeją.

regał Ethnicraft
komoda Ethnicraft

Ponadczasowe piękno litego drewna

W świecie zmieniających się z roku na rok trendów, Ethnicraft tworzy design, który będzie trwał przez pokolenia. Ponadczasowe projekty kojarzą się z różnymi stylami, a lite drewno jest mocne i dobrze radzi sobie z upływem czasu. Najszlachetniejszy, a przede wszystkim odnawialny materiał pochodzi z odpowiedzialnych i starannie zarządzanych lasów. Dodatkowo kolekcja Teak posiada produkty certyfikowane jako 100% FSC, a które nadawane są markom promującym najwyższe standardy zarządzania zasobami leśnymi.

produkcja Ethnicraft

Produkcja Ethnicraft - tylko certyfikowane drewno

„Nic nas nie ekscytuje bardziej niż obserwowanie, jak ludzie kochają i wykorzystują nasze produkty w historii swojego życia.”

Trwałość tkanin

Ethnicraft to nie tylko drewniane meble, ale naturalne tekstylia. Poszewki na poduszki i narzuty są wykonane z najlepszych przędz tkackich, produkowanych głównie w Belgii, Francji, Włoszech i Peru. Świadomie wybierając naturalne włókna - takie jak bawełna, wełna i belgijski len Ethnicraft pozostaje wierny swoim wartościom: pełnym charakteru dodatkom tworzonych z najwyższej klasy materiałów i rzemieślniczym kunsztem.

przędza tkacka ethnmicraft
przędza tkacka ethnmicraft

Jedna marka, jedna historia

Początek 2020 roku to rok połączenia dwóch zaprzyjaźnionych marek i włączenie Notre Monde do rodziny Ethnicraft. Wnętrzarskie dodatki, w tym piękne tace i stoliki tworzone z litego drewna i szkła, które powstały z inspiracji podróżami w najdalsze zakątki świata, są dostępne pod jednym szyldem. Ethnicraft i Notre Monde połączyły siły, aby nadal robić to, co robią najlepiej: tworzyć ponadczasowe meble i wyrafinowane akcesoria pasujące do każdego wnętrza.

Ethnicraft tace Wabi Sabi

Tace Ethnicraft z kolekcji Wabi Sabi

Ethnicraft tace Wabi Sabi