Coraz więcej mówimy o zmianach klimatycznych, jakie zachodzą na świecie. Dbając o środowisko staramy się, aby nasze codzienne wybory miały pozytywny wpływ na planetę. Wybieramy świadomie. Szukając idealnego oświetlenia, znaleźliśmy takie, które produkowane jest w etyczny i ekologiczny sposób. Poznajcie oświetlenie w duchu #lesswaste

Lampy Graypants
Lampy Graypants

Lampy z tektury

Studio Graypants to zespół z Seattle, znany z kreatywności i nieszablonowych rozwiązań. Projektanci tworzą oprawy oświetleniowe z historią. Graypants podkreśla, że każdy projekt ma znaczenie dla osób, która go tworzy. Tekturowe oprawy świetlne składane są ręcznie, a rzemieślnicy są dumni z każdej wyprodukowanej lampy.

Lampy z ręcznie przetworzonej tektury to flagowy projekt Graypants. Dają one ciepłe, intymne oświetlenie, wpisujące się w domową przestrzeń. Elementy formy wycinane są laserowo, a następnie ręcznie klejone przy użyciu nietoksycznego kleju, po to, aby produkcja była jak najbardziej ekologiczna.

Lampy Graypants
Lampy Graypants - produkcja

Lampy Graypants to ręcznie klejone klosze z recyklingowanej tektury

Kształty inspirowane naturą

Projekty Graypants powstały z inspiracji naturą. Kamień, piasek, spokój bezludnej plaży – to wszystko dało początek projektom kloszy i abażurów. W myśl zasady less waste każdy produkt wykonywany jest z naturalnych surowców, dostępnych lokalnie.

Lampy Graypants
Lampy Graypants
Lampy Graypants

Każdy klosz z kolekcji Scraplights inspirowany jest kamyczkami znalezionymi na plaży. Kolekcja przypomina formy tych drobnych surowców, a dodatkowo na spodzie każdej lampy znajdziemy nazwę plaży i jej współrzędne geograficzne, z której kamyczki zostały zebrane.

Drugie życie plastikowej butelki

Produkowanie oświetlenia w duchu less waste jest możliwe na wiele sposobów. PET Lamps wykorzystuje do tego plastikowe butelki porzucone w lasach tropikalnych i oceanach. Współpracując z tkaczkami z Chile, Etiopii, Kolumbii, Tajlandii czy Ghany marka tworzy ręcznie plecione oprawy oświetleniowe z podstawą z butelki i kloszem z naturalnych włókien.

PET Lamps

Nowa jakość recyklingu

Idea recyklingu jest znana od dziesięcioleci, ale firma PET Lamp wprowadza ją w nowy poziom. Ich projekty, w których dokładnie widać górę plastikowej butelki, w połączeniu z kolorowymi włóknami dają piękne, ekologiczne i kolorowe lampy zgodne z ideą 3xR (reduce, reuse, recycle). Marka podkreśla, że w produkcji odnaleźli moment, w którym plastikowe paski PET i naturalne włókna spotykają się i idealnie do siebie pasują, aby przekształcić się w trwały przedmiot.

PET Lamps

Produkcja PET Lamps

Więcej o PET Lamps przeczytacie w naszym poprzednim wpisie. Wybrane modele marki dostępne są w naszych salonach stacjonarnych