100-lecie lampe Gras

Lampe Gras de Albert Albin

Lampa o niskim ego. Lampa, która się nie panoszy. A bardzo jest – mocno zarysowuje swoją obecność niezwykłą prostotą.
Równo sto lat temu inżynier Bernard-Albin Gras opracował serię lamp. Wszystko zaczęło się od lampki biurkowej, którą zaprojektował po to, aby oświetlić miejsce pracy laboranta. Miała być na tyle mobilna, aby można było dostosować źródło światła do pracy. Lampę Gras pokochali artyści. Pamiętacie słynne zdjęcie Le Corbusiera przy biurku? Postawił na nim lampę Gras, a potem umieszczał ją w każdym ze swoich projektów. Nikt nie przypuszczał, że fascynacja kolekcją przez Le Corbusiera przyniesie lampom Gras status ikon.

Rodzina lamp Gras

Tajemnica Lampy Gras polega na jej przegubach. Bernard-Albin Gras opracował technologię w lampie przegubowej, która nie ma żadnych śrub – przeguby są na klips, dzięki czemu nie opadają po ustawieniu. Lampa Gras umieszczona jest na regulowanym przedramieniu.

Miedziany czy czarny?

Pierwsza lampa Gras miała czarny klosz, następnie pojawił się miedziany i biały, aby w końcu rozszerzyć wybór kloszy do wielu kolorów. Wybierz swój ulubiony!

Okrągły czy stożkowy?

Bernard-Albin Gras zaprojektował dla lampy Gras kilka rodzajów kloszy: okulistyczny, standardowy, wydłużony odblaskowy, a nawet kreślarski. Wszystkie były dostosowane do konkretnych miejsc pracy. Obecnie najpopularniejsze klosze to okrągły i stożkowy.

Miesiąc światła

Październik to dla nas miesiąc światła. W tym roku jest szczególny – głównie za sprawą 100. urodzin lampy Gras. Z tej okazji modele lampy Gras 304: 304, 304 L 40 + 304 L60 + 304 bath kupicie z -20% rabatem.

Świętujemy urodziny lampy Gras!

Produkty dodane do listy

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.