Źródłem całego zamieszania jest dom. Jednak nie chodzi wyłącznie o przestrzeń, ale raczej o całą sferę skojarzeń i wspomnień, o miejsce, w którym spotykają się bliscy sobie ludzie. W NAP wszystko dzieje się wokół domu, choć wbrew pozorom, nie tylko wokół mebli, dodatków, tkanin, czy kuchennych drobiazgów. Najwięcej dzieje się na poziomie idei: dlaczego ten przedmiot, materiał, producent, wzór?

Za każdą decyzją stoi świadomy wybór, selekcja pod kątem jakości, wzornictwa, produkcji nastawionej na lokalność i rzemiosło. Wiele można na ten temat opowiedzieć i właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć bloga, aby zaprosić Was do wspólnej podróży wokół domu.

Chcemy dzielić się inspiracjami, pokazywać, co w praktyce oznacza hasło Back to craft oraz dlaczego wybieramy naturalne tkaniny i materiały. Zajrzymy także do salonów, by podpytać naszych ekspertów – pracowników NAP o nowości i ulubione produkty. Poradzimy jak spać, żeby się wyspać, a czasem wpadniemy na kawę i rozmowę do zaprzyjaźnionej pracowni. Będziemy również zaglądać na najważniejsze europejskie targi i zastanawiać się, dlaczego niektóre meble i przedmioty wytrzymują próbę czasu, a inne gasną po kilku sezonach?

Witajcie na blogu NAP, poczujcie się jak u siebie.

Marta Kowalczyk-Cichoń, redaktorka bloga NAP