Jeśli styczeń… to tylko w Paryżu i na Maison&Objet. Jak co roku wybraliśmy się na jedne z największych targów wnętrzarskich w Europie w poszukiwaniu trendów na nadchodzące sezony. Poznajcie nasze inspiracje - zapraszamy w krótką i (mamy nadzieję!) ciekawą podróż.

Ponad 3000 marek i osiem hal wystawowych - targi Maison&Objet są jednymi z największych targów wystawowych w dziedzinie wyposażenia i architektury wnętrz oraz sektora lifestyle’owego. Odbywają się dwa razy do roku - w styczniu i we wrześniu, w ramach Paryskiego Tygodnia Designu. To tutaj przez 4 dni spotykają się najbardziej prestiżowe marki wnętrzarskie z całego świata.

Projektanci w trosce o planetę

Świadomość zmian klimatycznych skłania wszystkich do refleksji, a co za tym idzie do nowych strategii rozwoju i produkcji. Opakowań jest mniej, a materiały coraz częściej pochodzą z recyklingu. Zarówno małe, jak i duże firmy pokazują, jak swoimi działaniami wspierają walkę o klimat.

Na targach mogliśmy poznać kilka nowych marek, które tworzą projekty w duchu zrównoważonego designu oraz w trosce o środowisko. Duże wrażenie zrobiła na nas marka Originalhome, której produkty - akcesoria kuchenne, świece, tekstylia, klosze do lamp w 65 proc. są produkowane z tzw. organicznych odpadków, a wszystkie są w 100 proc. naturalne i biodegradowalne.

akcesoria z recyklingowanych materiałów

Przejrzysta produkcja, naturalny materiał

Kochamy tekstylia i targi Maison&Objet są dla nas świetnym miejscem do wyszukiwania nowych marek, które oferują produkty najwyższej jakości. Wśród tekstylnych pionierów przeważają naturalne kolory (głównie kolory ziemi) i surowe materiały - cegła i beton. Na próżno szukać krzykliwych akcentów. W tym roku stawiamy na naturalność!

Coraz więcej producentów pokazuje też na swoich stoiskach cały proces powstania materiału. Skąd pochodzi, jak wyglądał proces wzrostu i zbierania surowca oraz jakimi technikami został przerobiony na produkt końcowy. Przeważają naturalne metody produkcji takie jak ograniczenie środków chemicznych do zera lub niezbędnego minimum, czy powrót do tradycyjnych metod bez użycia nowoczesnych technologii.

proces tkania na stoisku teixidors
proces tkania na stoisku teixidors

Na stoisku Teixidors podczas Maison&Objet można było zobaczyć jak wygląda proces tkania.

Meble bliżej natury

Wśród mebli – najwyższej jakości materiały: drewno, szkło, mosiądz. Piękne i jednocześnie praktyczne. Jeżeli poszycia to najlepiej w naturalnych tkaninach, najlepiej wełnianych lub lnianych - a te zawsze wyglądają dobrze

najlepszy surowiec drewno

Nasze marki dystrybucyjne – Ethnicraft oraz DCW Editions zaprojektowały piękne kolekcje w swoich oryginalnych stylach – ponadczasowej prostoty ze szczyptą nonszalancji. Ethnicraft promuje kolekcję Workspace – meble o ponadczasowym designie, które sprytnie przemycają biurowe rozwiązania: stoły konferencyjne z wtyczkami do kontaktu, ładowanie bezprzewodowe schowane w biurkach, czy schowki na kable. Co ważne, w 2020 roku Ethnicraft połączył się z wieloletnim partnerem – Notre Monde. Jak sami mówią, nadal będą robić to, co robią – tworzyć ponadczasowe meble i wyszukane dodatki, teraz pod wspólną marką Ethnicraft.

regał oscar

Regał Oscar Ethnicraft

mikado stół konferencyjny

Stół konferencyjny Mikoado Ethnicraft

DCW Editions pokazuje kolekcje lamp zaprojektowanych we współpracy ze światowymi projektantami. Aaro, Respiro oraz Collection Eric De Dormael to lampy inspirowane geometrycznymi kształtami, lekkością i równowagą oraz tzw. codziennością - książkami, rzeźbami, grą światła i cienia. Te lampy to małe dzieła sztuki, sprzyjają rozmowom przy stole i nastrojowym kolacjom.

dcw editions na targach maison&objet

Stoisko DCW Editions podczas targów Maison&Objet

Kolory nadchodzących sezonów

W najbliższych sezonach nie zobaczymy we wnętrzach classic blue - koloru roku ogłoszonego przez Pantone. Są za to kolory ziemi, odcienie zieleni, beże i ceglaste barwy połączone z drewnem oraz dużą ilością roślin. Wyróżniającym się akcentem u wielu marek będzie też brudny, sprany róż.

kolory sezonu 2020

Boho klimat i monochrom

Panuje też trend na monochrom. Ściany, wazony, meble i poduszki – wszystko w jednym kolorze. Wśród marek, które zaprezentowały trendy na sezon wiosna/lato przeważa boho. Wnętrza uzupełniają rattanowe akcenty, wiklina i oczywiście niezastąpione rośliny. Trochę cygański klimat, gdzieniegdzie indyjskie wzory, pojawia się też motyw przeniesienia klimatu baliskiej plaży do wnętrz.

boho wnętrza na sezon zimowy

Boucle we wnętrzach

Wnętrza nie boją się wyzwań, dlatego wiele marek w swoich kolekcjach wprowadza boucle – ten charakterystyczny materiał z ozdobnie skręconej przędzy nadal świetnie prezentuje się w przestrzeni. Projektanci wybierają go w jasnych barwach tapicerki – beżach, brudnych bielach i kawie z mlekiem. Najlepiej prezentuje się na obłych kształtach.

fotel pacha gubi, sofa Matti NAP

Fotel Pacha Gubi w najmodniejszej tkaninie sezonu! W towarzystwie Sofy Matti NAP

Nowości przywiezione z targów już niedługo będzie można zobaczyć w naszych salonach stacjonarnych i sklepie online. Życzymy wielu inspiracji na nadchodzące sezony! Ps. Kolejne targi Maison&Objet we wrześniu!

Więcej zdjęć z naszej wizyty na targach Maison&Objet możecie znaleźć w albumie na facebooku lub wyróżnionej relacji