W miniony weekend nasz zespół odwiedził Paryż, gdzie odbyły się jedne z ważniejszych targów w branży - Maison & Objet oraz towarzyszące im targi Paris Deco Off. W poszukiwaniu inspiracji wybraliśmy się w podróż po paryskich ulicach, concept store’ach i halach targowych, aby wyłuskać najbardziej interesujące tkaniny, wzory, meble, oświetlenie oraz dodatki na nadchodzący sezon.

targi maison&objet
Stoisko Toma Dixona na Warsaw Home 2018
targi maison&objet

Maison & Objet

Targi Maison & Objet to święto miłośników i twórców wzornictwa. Podczas zimowej edycji dominującym i praktycznie wszechobecnym materiałem był naturalny len. Szlachetne włókno w szerokiej gamie kolorystycznej, o bardzo uniwersalnym zastosowaniu - od jadalni i kuchni, poprzez sypialnię i pokój dzienny - zachwyciło nas szczególnie w wersji z nadrukowanym wzorem francuskiej marki Lissoy.

Nasze marki dystrybucyjne pokazały nowe modele i warianty ikonicznych mebli oraz lamp. Marka DCW Editions zaprezentowała klasyczne lampy: Gras, Gras Outdoor, Biny, In the Tube oraz Les Acrobates w nowych kolorach.

nowe modele od dcw editions
targi maison&objet
Recepcja hotelowa NAP
nowe modele od dcw editions
nowe modele od dcw editions

Ethnicraft, którego NAP jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce, zaprezentował kolekcje mebli: Oak Stairs, Oak Mikado, Oak Facette oraz Oak Nexus. Ponadto do oferty belgijskiej marki dołączyło bestsellerowe krzesło Bok w wersji tapicerowanej.

refał stairs ethnicraft
nowe modele od dcw editions
regał stairs ethnicraft
stolik mikkado ethnicraft

Na targach naszą uwagę zwróciły również akcesoria, zwłaszcza japońskie artykuły papiernicze i ciekawe rozwiązania biurowe. Minimalistyczna forma i najwyższej jakości wykonanie.

Trendem, który można było wyraźnie zaobserwować podczas targów było jeszcze większe zwrócenie się projektantów w stronę ekologii i wybór naturalnych surowców. Już nie tylko wykonanie i produkcja muszą być ekologiczne, ale również to, w jaki sposób produkty są pakowane. Plastik oraz inne materiały jednorazowego użytku zastępowane są wielorazowymi odpowiednikami, najczęściej tekstylnymi. Coraz większą uwagę producenci przywiązują do ekologicznego przechowywania i serwowania potraw, stąd szeroki wybór wielorazowych zastaw stołowych i piknikowych.

tkaniny m&o: len

Paris Deco Off

Na Paris Deco Off odwiedziliśmy stoiska producentów tkanin. Naturalne kolory są motywem przewodnim dla większości kolekcji, dominuje kolorystyka inspirowana naturą: ciepłe beże i szarości, róż i koral, a także fiolet oraz wypłowiałe zielenie i granaty. Producenci tkanin wybierają również kolor Living Coral, ogłoszony kolorem roku przez Instytut Pantone. Ponadto wybijają się tekstylia z geometrycznymi wzorami oraz tkaniny z ozdobnymi, organicznymi kształtami, przypominającymi liście i kwiaty.

Zeszłoroczne trendy płynnie przechodzą w dzisiejsze. Nie ma drastycznej zmiany kierunku następuje raczej rozwinięcie i wzbogacenie tendencji, kolorystyki i wzorów. Projektanci kładą nacisk na poszerzenie kolekcji przede wszystkim pod względem kolorystycznym, do oferty dołączają nowe wersje kolorystyczne znanych produktów.

tkaniny paris deco off
tkaniny paris deco off
tkaniny paris deco off
tkaniny paris deco off

To były inspirujące i bardzo pracowite dni w Paryżu! Spotkaliśmy się zaprzyjaźnionymi markami, znaleźliśmy nowe, interesujące projekty z całego świata, a wiele stoisk zachwyciło nas kreatywnością w sposobie eksponowania produktów. Wraz z nadejściem wiosny wypatrujcie nowych modeli mebli, lamp, oświetlenia i akcesoriów w naszych salonach i sklepie online!