W NAP wiemy, że aby znaleźć dobry dizajn nie trzeba szukać daleko. To, na co zawsze zwracamy uwagę przy wyborze unikatowych mebli i dodatków, to wspieranie lokalnych produkcji. Z zachwytu nad dobrym polskim rzemiosłem postanowiliśmy przedstawić Wam zbiór Znalezione w Polsce - ponadczasowe projekty polskich rzemieślników, produkowane lokalnie w małych manufakturach. Chcemy, abyście tak samo jak my, zachwycili się dizajnem, który jest na wyciągnięcie ręki.

znalezione w polsce

Laleczki Muc Muc

Projektantka Gabriela Wójcik tworzy lalki ubrane w ciepłe dzianiny. Wyglądające jak mieszkanki polskich miast, w grubych swetrach i stylowych czapach, laleczki Muc Muc są szyte w całości ręcznie. Każda lalka jest niepowtarzalnym modelem, więc możemy mieć pewność, że drugiej takiej nie ma nikt. W kolekcji znajdziemy dziewczynki, misie i króliczki. Idealne dla maluchów, jak i starszych dzieci.

lalki muc muc

Z gliny mogą zrobić wszystko

Artyści, których połączyła miłość nie tylko do ceramiki. Barbara i Piotr Lorek poznali się na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni rzeźby profesora Kucza. Wspólna pasja i poszukiwanie nowych wzorów, kolorów i technik zaowocowało oryginalnymi zastawami, serwisami kawowymi i herbacianymi oraz obrazami malowanymi na kaflach. Artyści ze studia Lorek, jak sami twierdzą, z gliny mogą zrobić wszystko.

studio lorek ceramika

Ceramika Kasi Białek

Powstająca w domu przy sosnowym lesie - prosta, surowa, kamionkowa ceramika jest barwiona delikatnie, przez przetarcia i wykorzystanie angoby i szkliw. Naturalne kolory, formy i organiczne materiały to kwintesencja stylu Kasi. Dzięki surowemu, zbliżonemu do natury dizajnowi ceramiki artystki możemy poczuć się, jakbyśmy byli bliżej natury.

kasia białek ceramika
kasia białek ceramika

Kolekcja re-NAP w duchu less waste

Kolekcja skórzanych akcesoriów, powstała z resztek skór tapicerskich, które zostają przy produkcji mebli NAP. W ramach inspiracji ideą less waste, postanowiliśmy wykorzystać nawet najmniejsze fragmenty tapicerki, tak aby nic się nie marnowało. Kolekcja re-NAP składa się ze skórzanych breloczków oraz dwóch rodzajów saszetek na drobiazgi.

re-NAP wytwarzanie
re-NAP kolekcja

Skandynawski minimalizm
z polskimi korzeniami

Polka, która mieszkała w wielu miejscach w Europie, zdecydowała się zamieszkać w Kopenhadze, gdzie od 2016 roku tworzy autorską ceramikę. Naczynia Tasji to funkcjonalne przedmioty codziennego użytku o minimalistycznym, skandynawskim dizajnie, przyprawionym nutką polskości. Projektantka, jak sama podkreśla, jest najszczęśliwsza, kiedy widzi swoje produkty wkomponowane w domową codzienność.

tasja ceramika
tasja ceramika

Cykl Znalezione w Polsce jest hołdem dla dobrego polskiego dizajnu. Wiemy, że mamy świetnych artystów i chcemy przedstawić ich również Wam. Już niedługo kolejne odsłony. Przyłączcie się do nas i pokażcie nam swoje ulubione polskie projekty używając hasztagów:


#znalezionewpolsce
#craftedinpoland