Krzesło Wishbone uważane jest za symbol duńskiego designu. Model CH24 znany jako Wishbone chair, od prawie 70 lat jest ceniony na całym świecie. Elegancka, zakrzywiona rama podparcia i plecione siedzisko zwracają uwagę precyzją wykonania i zastosowaniem naturalnych, surowych materiałów.

Wishbone chair zaprojektowane przez Hansa J. Wegnera dla marki Carl Hansen & Søn jest produkowane nieprzerwanie od 1950 roku. Pożądane za swoją prostotę, organiczny kształt i ponadczasowość, idealnie wpisuje się w każde wnętrza. Połączenie litego drewna i ręcznie tkanego siedziska z papierowego sznurka jest manifestacją filozofii marki Carl Hansen. Krzesło Wishbone to hołd dla najlepszego rzemiosła i wysokiej jakości materiałów, które swoją wyjątkowością tworzą historię designu.

Holger Hansen, syn Carla, zaproponował młodemu Wegnerowi współpracę, postrzegając jego projekty jako ogromną szansę dla rozwoju firmy. W 1949 roku Hans J. Wegner przyjął ofertę Holgera i jeszcze w tym samym roku stworzył Wishbone Chair, które rok później weszło na stałe do produkcji.

W pierwszych tygodniach pracy dla Carla Hansena & Søn, Wegner zaprojektował cztery testowe modele krzeseł. Modele CH22, CH23, CH24 i CH25 miały konstrukcję z jasnego drewna i ręcznie tkane siedziska, co stało się wyróżnikiem projektów Wegnera i z czasem przyniosło mu wielką popularność. Modele te, a w szczególności Wishbone, pokazują jeszcze jedną głęboko zakorzenioną część filozofii marki Carl Hansen & Søn - pasję do stolarki, do pracy z naturalnym materiałem. Wegner, zanim został projektantem mebli, był stolarzem. W jego projektach łatwo dostrzec szacunek do drewna, jego potencjału i organicznego charakteru. Eksperymenty projektanta pozwoliły na wydobycie unikatowych cech i właściwości różnych rodzajów drewna, podkreślały rzemieślniczy i dekoracyjny charakter materiału.

W latach 1943-1945 Wegner zaprojektował serię krzeseł inspirowanych tronami cesarzy chińskich. Model CH24 jest przykładem tej inspiracji. Swój przydomek Wishbone zawdzięcza kształtowi oparcia, które wygląda jak kość widełkowa (ang. wishbone) - symbol szczęścia. Kształt ten, przez niektórych porównywany do litery Y, nie tylko świetnie podtrzymuje oparcie, ale jest również wygodny i minimalistyczny, co daje swoistą antytezę ciężkich oparć w tradycyjnych krzesłach jadalnianych.

Krzesło Wishbone jest dziedzictwem marki Carl Hansen & Søn, przykładem połączenia talentu projektanta z imponującą jakością wykonania. Efektem tego połączenia jest trwały, wygodny i ponadczasowy mebel, który w duńskich domach jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Krzesło Wishbone należy do kanonu wzornictwa i od niemal 70. lat nie traci swojej pozycji.