Gdyby ktoś spytał, jak scharakteryzować ludzi zimą, można by ich podzielić na dwie kategorie: na tych, którzy nie mogą doczekać się śniegu i zimowego szaleństwa w każdej formie, albo na tych, którzy mają ochotę, niczym niedźwiadki, przezimować tę porę roku pod kocem.

Warunki pogodowe w Polsce nas nie rozpieszczają i mamy taką niby-zimę, bo jest dość ciepło, kiedy jednak zaczynamy się cieszyć z tego faktu, wraca do nas śnieg i zimny wiatr. Dla fanów zimowego szaleństwa jedynym ratunkiem jest z kolei wyjazd, gdzieś gdzie śniegu jest więcej niż kilka centymetrów, jak Alpy czy Dolomity.

Nastrój drastycznie spada, a energii też nie widać. Jak przetrwać taką zimę? Mamy kilka pomysłów!

zima

Stwórz przytulną przestrzeń

W dobie instagrama i pinteresta, inspiracje na przytulne przestrzenie są na wyciągnięcie ręki. Wcale nie trzeba zmieniać całego mieszkania, czasami wystarczy nowy kolor poszewki, czy inny niż zwykle aromat świeczki. Stworzymy sobie przytulną przestrzeń, w której będziemy mogli prawdziwie odpocząć i się zrelaksować. Niech nie zaburza jej telewizor, czy zbyt rażące światło, ale otula ciepło kominka lub świec oraz stos książek, które już od dłuższego czasu czekają na przeczytanie.

Wyjdź z domu

Zaplanuj, że w weekend wyjdziesz na spacer z rodziną lub przyjaciółmi. Niech nic nie odwiedzie Cię od tego pomysłu i nawet jeżeli świat za oknem będzie wydawał się chłodny i ponury - po prostu wyjdź. Spacer na świeżym powietrzu, najlepiej za miastem, to dotlenienie całego organizmu i zastrzyk pozytywnej energii. Dodatkowo, pozwól sobie na coś przyjemnego i spacer zakończ w ulubionej kawiarni z kubkiem gorącego kakao. A może warto skusić się na lodowisko?

zima
zima

Znajdź pozytywy

Zima dla większości to nie najprzyjemniejsza pora roku. Podejmij wyzwanie i znajdź z nami pozytywne strony zimy! Dla nas są to: wyjątkowe smaki herbat, które dostępne są tylko zimą, aromatyczne kawy, cynamonowe ciasteczka prosto z pieca, możliwość wyjścia na sanki, wyjazd na narty oraz snowboard, a także możliwość schowania się pod kocem z książką, bez wyrzutów sumienia! Zima to dla nas także światło, lekko przydymione, dochodzące ze świec i dekoracyjnych lampek, ciepłe. Zima to przyjemne, ciężkie zapachy: cedrowy, czarnego dębu, paczuli.

świeca o zapachu czarnego dębu

Spróbuj czegoś nowego

Zima to dobry moment na próbowanie nowych rzeczy! Może warto wybrać się do nowo otwartego muzeum, na ciekawą wystawę, która do tej pory zawsze była „nie po drodze”, albo urządzić z przyjaciółmi kulinarny wieczór ze smakami, których do tej pory nie próbowaliśmy? Kuchnia indonezyjska w swojej ostrości nas rozgrzeje, natomiast islandzka może okazać się początkiem odkrywania nowych, na pozór nieprzyjemnych, smaków, które okażą się przepyszne.

spróbuj czegoś nowego

W te ostatnie zimowe miesiące szukajmy pozytywów, bo zima, jeżeli tylko chcemy, może być bardzo przyjemna! Dla niecierpliwych, spieszymy z informacją, że już tylko kilka tygodni dzieli nas od kalendarzowej wiosny! Pamiętajcie też, że zima to jedyny moment, kiedy można chować się pod kocem i bez wyrzutów sumienia spędzać weekendy i wieczory w domu.