9 kwietnia zakończyła się jedna z największych imprez branży wzornictwa Salone del Mobile Milano. Marki, produkty i aranżacje prezentowane podczas targów na długie miesiące zdominują myślenie o wnętrzach. Co roku przyjeżdżamy do Mediolanu po inspiracje i nowe projekty, odwiedzamy zaprzyjaźnionych wystawców i ulubione miejsca rozsiane po całym mieście. Naszą przewodniczką po tegorocznej edycji imprezy jest Anita Czerwińska, współzałożycielka NAP.

RAW

Raw „gabinet osobliwości”

Raw – kiedyś niewielki sklep, dzisiaj showroom „gabinet osobliwości” o powierzchni 600 metrów kwadratowych. To 600 metrów kwadratowych konsekwencji. Kolory, stylistyczna mieszanka nowych i starych mebli, kolekcje i zapożyczenia z dawnych epok. W Raw sprzęty codziennego użytku zyskały miano ikon: stojaki na kapelusze, wiekowe urządzenia gimnastyczne i walizki tworzą wyjątkowe kolekcje. Co ciekawe w Raw spotykają się dwie bliskie nam, dostępne w NAP marki – lampy DCW Editions i Schwung Home.

RAW to także niewielka kwiaciarnia i kawiarnia

Kuchnia w RAW

Dimore Studio

Dimore studio – realizacja Cafe Burlot Paris

Dimore Studio zachwyciło mnie teatralnością aranżacji. Dimore buduje nastrój tworząc niespotykane zestawienia kolorów, faktur, wzorów. Funkcje pomieszczeń bywają zaznaczane tylko przy pomocy koloru lub światła. Mimo bardzo scenograficznego charakteru aranżacji, można odnieść wrażenie, że wnętrza są zamieszkane, mają osobisty, niepowtarzalny charakter. Ciemne kolory, których wybór i zestawienia są bardzo nieoczywiste, do tego malowane lub pokryte tapetami ściany, sprawiają, że przestrzeń jest malarska i nie daje się wpisać w schematy.

Dimore Studio

Dimore Studio – realizacja apartamentu z charakterystycznym połączeniem intensywnych kolorów i ponadczasowych mebli i dodatków

Spazio Rossana Orlandi

Spazio Rossana Orlandi

Równie niezwykłym miejscem jest showroom-galeria Spazio Rossana Orlandi, ekspozycja najlepszego wzornictwa w starej fabryce krawatów. W galerii można zobaczyć zbiór fascynacji projektantki i trendsetterki Rossany Orlandi, która słynie z zaskakujących aranżacji. Orlandi przechadza się pomiędzy gośćmi, którzy są równie interesujący jak sama przestrzeń.

Spazio Rossana Orlandi

Carl Hansen

Stoisko Carl Hansen na targach w Mediolanie: gra kolorów i światła

Stoisko Carl Hansen na targach w Mediolanie 2017

Interesujące stoisko na targach zaprezentował Carl Hansen – ikoniczne drewniane meble projektu Hansa Wegnera zostały pokazane w nowym, odświeżonym kontekście. Po raz kolejny odwaga zestawiania kolorów i form zmienia optykę spojrzenia na dobrze znane projekty.

Tom Dixon

Tom Dixon Multiplex Mediolan 2017

Tom Dixon Multiplex Mediolan 2017

Tom Dixon z właściwym sobie rozmachem zaaranżował przestrzeń mediolańskiego Multiplexu, gdzie odbywały się projekcje filmów, prezentowano nowe produkty (m.in. lampy Cut i tkaniny) oraz projekty tworzone dla innych marek.

DCW Editions

Tegoroczna edycja targów to przegląd światła Euroluce. DCW Editions, marka, którą wprowadziliśmy na polski rynek, pokazała zupełnie nową lampę ISP projektu Ilii Potemine’a. ISP to światło zamknięte w tubie, o bardzo prostej, ponadczasowej formie. Pełną uroku nowością są miniaturowe lampy Here Comes The Sun, których klosz mieści się w dłoni.

ISP proj. Ilia Potemine nowość DCWEditions

Here Comes The Sun

Mediolan stawia w tym roku na mocne, nieoczywiste zestawienia barw, łączenie różnych faktur, starych i nowych projektów oraz kwiaty, które rosną we wnętrzach i zdobią tapety. Wiosna w Mediolanie to także słońce i pełni pasji ludzie.

Fotografie pochodzą ze stron firm, fotografia stoiska Carl Hansen ze strony.