Lato w pełni! Nie ma nic przyjemniejszego niż jedzenie na świeżym powietrzu. Od porannej kawy, przez sezonowe owoce w promieniach słońca, po obiad z rodziną i weekendowy grill z przyjaciółmi. Czas na biesiadowanie w ogrodzie!

lato w ogrodzie w stylu NAP

Poranna kawa w promieniach słońca

Lato, wakacje, kawa na tarasie. Zaparz ją w ulubionym kubku, weź książkę lub gazetę i rozsiądź się wygodnie! Ogrodowy fotel, miękka poducha i aromatyczny napój przy akompaniamencie ptaków pomogą dobrze rozpocząć dzień. Nie zapomnij o kremie z filtrem – poranne słońce jest najostrzejsze!

fotel tornaux feel good designs

Fotel Tornaux Feel Good Designs

testylia do ogrodu: len i bawełna

Lniane i bawełniane tekstylia będą idealne do ogrodu

Owocowy lunch na hamaku

Kiedy słońce daje nam się zbyt mocno we znaki, chowamy się w cieniu drzew. Promienie przebijające się przez liście są wtedy o wiele przyjemniejsze. Do tego idyllicznego obrazka brakuje tylko smaków lata! A ten zawsze kojarzy nam się ze świeżymi owocami w każdej postaci. Truskawki, czereśnie, maliny – najlepiej smakują bez żadnych dodatków, najlepiej prosto z drzewa. A do tego – lemoniada.

lato w ogrodzie w stylu NAP
lato w ogrodzie w stylu NAP
doniczki serax

Znajdź w ogrodzie swój zakątek. Meble vintage, donice Serax, złota zastawa Tom Dixon, kosze Bagatelle France

Sztuka podania

Jak w ogrodzie stworzyć wyjątkową scenerię? Wystarczy kilka elementów: lniany obrus, ceramiczna zastawa, ładna karafka i piękne kieliszki. Potrawy podane w miedzianych naczyniach barwnie harmonizują z kolorami lata. A w odpowiedniej oprawie wszystko smakuje (i wygląda) lepiej.

meble emu, szkło serax

Meble ogrodowe Emu, szkło Serax

Party w ogrodzie

W wolny dzień zaproś przyjaciół na ogrodowe party. Grill, słońce, muzyka w tle i pogaduchy do rana! Możesz ubrać stół w piękną zastawę, a w oryginalnych ceramicznych i kamiennych misach podać sałatki. Ekologiczne talerzyki z bambusa zastąpią elegancką ceramikę.

drewniane tace be home
lato w ogrodzie w stylu NAP
lato w ogrodzie w stylu NAP

Podaj jedzenie na drewnianych tacach Be Home. Meble ogrodowe Emu & Feel Good Designs

Letnie dekoracje

Nic tak nie odpręża, jak piękna przestrzeń, w której dobrze się czujemy. Rozświetl ogród lampkami led - na stolikach i ogrodowych kolumnach postaw bezprzewodowe, a na tarasie powieś sznur żarówek. Udekoruj ogród kwiatami i wydziel w nim strefy: jadalnianą (z dużym stołem i lnianym obrusem), relaksu (wygodny fotel, hamak i dużo poduch) oraz tę, w której bawią się dzieci (może ogrodowy basen, lub huśtawka?)

fotel ogrodowy emu, lampki sirius

Fotele ogrodowe Emu, lampki Sirius

Aby czas spędzony w ogrodzie był przyjemny i niezakłócony przez insekty warto postawić w nim kilka drobiazgów. Przeciw komarom użyj lawendowych świec, odświeżających kostek lub po prostu – postaw lawendę w doniczkach.

Do zobaczenia w ogrodzie!