Zieta

Przedmioty zaprojektowane przez Oskara Ziętę wyglądają jak nadmuchane, lśniące baloniki, ale tak naprawdę są to meble i akcesoria do wnętrz wykonane ze stali. Swoją lekkość zawdzięczają temu, że zostały wykonane przy pomocy specjalnej techniki obróbki FIDU, której Oskar Zięta jest autorem. Projektant i architekt tak opisuje, na czym polega FIDU: "Przedmiot, który jeszcze przed chwilą był płaskim kawałkiem metalu, sam przyjmuje optymalny kształt. Jest produktem seryjnym i niepowtarzalnym jednocześnie, bo blacha nigdy nie wygina się tak samo". Analogia do dmuchanych baloników nie jest zatem tutaj przypadkowa, ponieważ produkty Ziety to tak naprawdę nadmuchana stal, która dzięki technologii FIDU zyskała nowy wymiar.
Każdy stołek Plopp czy krzesło Chippensteel są zatem egzemplarzami niepowtarzalnymi, posiadającymi indywidualne dla siebie kształty. I chociaż wyglądają trochę jak plażowe zabawki, to zachowują charakterystyczne dla stali właściwości – są bardzo trwałe, posiadają możliwość pełnego recyclingu oraz łatwo jest je utrzymać w czystości. Stołek Plopp może wytrzymać nacisk nawet dwóch ton. Jest to flagowy projekt studia Zieta Prozessdesign, który przyniósł autorowi rozgłos, liczne nagrody oraz trafił m.in. do stałej kolekcji Centre Pompidou w Paryżu w ramach wystawy dwunastu krzeseł, które zmieniły współczesny design.
Studio Zieta Prozessdesign nie poprzestało jednak na produkcji jednego mebla i konsekwentnie rozwija technikę FIDU. Z dmuchanej stali oraz miedzi powstały już wieszaki i stojaki na ubrania, drabiny, ławki oraz lampy. Wszystkie te przedmioty dostępne są w bogatych ofertach kolorystycznych. 

Pobierz katalog
Pokazano 1-11 z 11 pozycji
Produkt dodany do listy życzeń

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji Rezygnuję