Gras

W 1921 roku Bernard-Albin GRAS zaprojektował serię lamp do użytku biurowego oraz w środowiskach przemysłowych. Jak sam mówił, tworząc swój chciał, aby „użytkownik miał lampę zawsze przy sobie, kiedy jej potrzebuje. Powinien być w stanie manipulować światłem, tak jak manipuluje maszyną albo przesuwają się jego oczy”. Lampy GRAS, bo taką nazwę otrzymały, posiadały zdumiewająco prosty, solidny, a jednocześnie bardzo ergonomiczny design. Do budowy ich podstawowej formy nie użyto ani śrub, ani spawanych złączeń.
Wszystko, aby nie zakłócać czystości projektu. Bernard-Albin Gras został okrzyknięty jednym z najbardziej innowacyjnych designerów XX wieku. Funkcjonalna estetyka lamp Gras, szczególnie położenie nacisku na osobne zaprojektowanie każdego ich elementu, zdecydowanie wyprzedzała swoje czasy. Jednym z pierwszych amatorów projektu stał się francuski architekt Le Corbusier. Następnie lampy Gras zajęły swoje miejsce w studiach takich artystów jak Sonia Delaunay, czy Georges Braque. Po raz pierwszy w historii designu lampa była równie popularna w zastosowaniach profesjonalnych, jak i domowych. Dzięki łatwemu dostosowywaniu się do potrzeb użytkownika, lampy Gras znajdują zastosowanie w nie tylko w biurach architektów i artystów oraz różnego rodzaju laboratoriach, ale równie dobrze wpasowują się w dowolne aranżacje mieszkań i domów. Obecnie towarzyszą nam podczas codziennych czynności, doskonale sprawdzając się podczas pracy, czytania, czy korzystania z komputera.Pobierz katalog ➝
Pokazano 1-24 z 49 pozycji
Produkt dodany do listy życzeń

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji Rezygnuję