Surpil

Historia krzeseł Surpil jest nierozłączna z historią ich francuskiego projektanta - Juliena-Henri Porché’a, który w 1927 roku poszukiwał sposobu na zaprojektowanie zupełnie nowego mebla dla przestrzeni publicznych, jak kawiarnie i restauracje. Projektant zaznaczył się w historii designu tworząc przedmiotu jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Skupił się na problemie układania krzeseł jedne na drugich, ponieważ to było głównym wymogiem dla krzeseł, które miały być chowane każdego dnia.
Julien-Henri Porche jako pierwszy we Francji wykorzystał rurę stalową do produkcji seryjnej mebli. Powstałe z niej krzesła były nie tylko eleganckie i stylowe, ale również wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Już w roku 1929 krzesła Surpil zostały docenione przez znanych krytyków francuskiego designu i dołączone do listy mebli prezentowanych w portfolio mebli metalowych. Docenili je również właściciele francuskich kawiarni i restauracji. Krzesła Surpil stanęły w Café du Bresil, Place de la Concorde oraz w siedzibie Francuskiej Partii Komunistycznej.
W kolekcji Surpil znajdują się dwie wersje krzesła - SL 9 (biała rama) oraz SL 10 (czarna rama). Każde z dwóch modeli dostępne jest z pięcioma rodzajami siedziska do wyboru, wykonanymi z aluminium lub czterech rodzajów forniru. Rama każdego krzesła Surpil wykonana jest z aluminium, dzięki czemu krzesła są wytrzymałe i trwałe, a jednocześnie lekkie i łatwe do przenoszenia. 
Producentem krzeseł Surpil jest francuska firma DCW Editions, która odpowiada również za produkcję lamp: Gras, Schottlander oraz Here Comes the Sun.

Pobierz katalog
Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Produkt dodany do listy życzeń

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuj Więcej informacji Rezygnuję