Sklep

Lampy DCW editions
Filtruj

DCW editions to francuska marka założona w 2008 roku przez Philippe'a Cazera i Frédérika Winklera. Fundamentalną częścią działalności marki jest poszukiwanie projektów, które odniosły znaczący wpływ na historię światowego designu oraz ponowne wprowadzanie ich do produkcji. DCW Editions to kilka świetnych linii oświetlenia, sprawdź nasz katalog.

DCW editions to francuska marka założona w 2008 roku przez Philippe'a Cazera i Frédérika Winklera. Fundamentalną częścią działalności marki jest poszukiwanie projektów, które odniosły znaczący wpływ na historię światowego designu oraz ponowne wprowadzanie ich do produkcji. Pierwszym projektem, który został włączony do sprzedaży jako lampy DCW editions były dzieła Bernarda Albina Gras. Lampy Gras oznaczały zmianę w estetyce konstrukcji oświetleniowych w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Minimalistyczny design i dbałość o szczegóły w wykonaniu wyróżniały lampy Gras wśród konkurencji i pozwoliły im osiągnąć status prawdziwej ikony światowego wzornictwa. Kolejny projekt składający się na lampy DCW editions to wprowadzonej do ponownej produkcji w 2013 roku projekty Bernarda Schottlandera. Lampy Mantis swoją premierę miały w 1951 roku i od tego czasu stanowią niedościgniony wzór projektowania. Ich twórcy udało się idealnie wywarzyć lampy, tak aby sprawiały zupełnie niepodatnych na działanie grawitacji. Kolejną kolekcją w ramach lamp DCW editions są lampy Here Comes the Sun, zaprojektowane w 1970 roku przez Bertranda Balasa. Lampy dostępne są w trzech rozmiarach i kilku różnych wykończeniach. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne do wielu innych dostępnych lamp wiszących. Jednakże to po zapaleniu światła rozpoczyna się prawdziwa magia. W zależności od nastroju lampy Here Comes the Sun mogą przypominać wschodzące słońce, świecące południowym blaskiem lub chylące się ku zachodowi. Najnowszymi członkami rodziny lamp DCW editions są lampy Les Acrobates de Gras już dostępne w ofercie NAP oraz lampy In the Tube, które pojawią się w sprzedaży w maju 2016 roku.

Produkt dodany do ulubionych

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.