Sklep

Lampy DCW Editions

DCW Editions to francuska marka założona w 2008 roku przez Philippe'a Cazera i Frédérika Winklera. Ambicją DCW jest odkrywanie na nowo klasycznych projektów lamp z lat 20. - 70. XX w. oraz wprowadzenie na rynek nowych form oświetlenia.

Lampe Gras

W 1921 Bernard-Albin Gras zaprojektował serię lamp do użytku w biurach, pracowniach architektonicznych i fabrykach. Lampa Gras, jak ją później nazwano, zadziwiała swoją prostą, solidną formą, która w wersji podstawowej nie ma śrub ani połączeń spawanych. Lampa Gras nazywana jest ikoną XX wieku.

Mantis Schottlander

W 1951 roku Bernard Schottlander zaprojektował elegancką i funkcjonalną kolekcję lamp Mantis. System przeciwwag w połączeniu z serią mocnych i elastycznych metalowych prętów, wywodzi się z fascynacji rzeźbami Alexandra Caldera. Lampy Mantis to ponadczasowy design przeniesiony do codziennego życia, nadający wnętrzom niepowtarzalny charakter.

In The tube

Kolekcja In The Tube to prosty a zarazem wyrafinowany projekt Dominique Perrault i Gaëlle Lauriot-Prévost. Światło zamknięte w tubach ma z jednej strony industrialny charakter, z drugiej zaś - dzięki zastosowaniu szlachetnych i ponadczasowych materiałów - skłania się ku staroświeckiej elegancji. Lampy In The Tube występują również w wersji outdoorowej.

Les Acrobates

Lampy Les Acrobates to projekt Albina Gras z 1921 roku. Oświetlenie wyjątkowe, które potrafi dopasować się do każdej przestrzeni. Zawieszone na linach klosze mogą występować w najróżniejszych konfiguracjach, kolorach i formach, dzięki swojej plastyczności nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter.

In The Sun

Kolekcja In The Sun to odcienie złota i srebra w połączeniu z grą cieni. Lampy In The Sun tworzą szczególną atmosferę - oświetlają wnętrza migotliwym światłem, jakby słońce przedzierało się przez ażurową zasłonę. Historia kolekcji miała swój początek podczas renowacji pawilonu Dufour w zamku Ludwika XIV - Króla Słońce w Chateau de Versailles. Twórcami lamp są Dominique Perrault i Gaëlle Lauriot-Prévost.

Here Comes The Sun

W sierpniu 1970 roku Bertrand Balas zaprojektował lampę Here Comes the Sun, będącą hołdem dla wschodów i zachodów słońca nad rzeką Garonne w Tuluzie. Lampa daje efekt słonecznej kuli nad rzeką, przenosząc promienie zachodzącego słońca do wnętrz.

ISP

Ilia Potemine zaprojektował lampę ISP jako powrót do źródeł światła. Bez włączników, wtyczek, zbędnych ozdobników - lampa wysunięta z metalowej obudowy rozświetla się jak pochodnia. Zaskakująco prosta i elegancka w formie, ISP zachwyca szlachetnością materiałów (mosiądz, marmur) i wykończenia.

Jacques Biny

W 1955 roku Jacques Biny otworzył Luminalite - warsztat nowoczesnego oświetlenia. Biny w ciągu swojej 30-letniej kariery stworzył ponad 400 modeli lamp, których znakiem rozpoznawczym był rygor i funkcjonalność. Eleganckie w swojej prostocie, dające mocne punktowe światło - projekty Biny’ego są niezastąpione w biurach, hotelach i wnętrzach prywatnych.

Collection Eric De Dormael

Inspiracja rzeźbami Érica de Dormaëla dała początek wyjątkowemu projektowi. Lampy Collection Eric de Dormael to zredagowane prace artysty, przekształcone w świetlne rzeźby. Odbicia, migotania, wzory i wibracje tworzą świetlny taniec - subtelna gra światła i cienia.

Respiro

Philippe Nigro stworzył lampę, która ukazuje nostalgię i jednoczeną świeżość. Niczym strony przewracanej książki Respiro daje światło, które otula, nadaje lekkości i sprzyja dzieleniu się historiami w gronie bliskich.

Aaro

Idealny kształt, geometria, lekkość, równowaga. Brak krawędzi, stron, góry i dołu, ruch po orbicie - to wszystko składało się na inspirację i punkt wyjścia dla stworzenia lampy AARO. Simon Schmitz stworzył lampę, która z lekkością obraca się wokół centralnego elementu, niczym planety po orbicie.

Produkty dodane do listy