Filtr produktów

Świąteczny stół

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 31 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 31 elementów
Świąteczny stół

Świąteczny stół możemy udekorować na wiele sposobów. Zazwyczaj zależy nam na tym, aby zastawa stołowa i świąteczne dekoracje prezentowały się zarazem elegancko i przytulnie oraz pasowały do charakteru i stylu aranżacji pomieszczenia, w którym zostanie podana uroczysta kolacja. Jeśli chcemy, aby atmosfera była bardziej podniosła, powinniśmy zdecydować się na głębokie, stonowane kolory oraz klasyczne, oszczędne w formie dodatki. Z kolei jeśli bardziej zależy nam na ciepłej, domowej atmosferze, świąteczny stół powinniśmy przyozdobić dodatkami w żywych, słonecznych kolorach, które rozświetlą i rozweselą grudniowy wieczór.
Klasycznym trendem na aranżację wigilijnego stołu jest biała zastawa stołowa oraz złote, eleganckie dekoracje świąteczne. Doskonale będą do nich pasować złote świece, wianki wykonane ze złotych gałązek oraz ozdobne świeczniki. Detalem, który podniesie rangę wydarzenia są obrączki na serwetki, o których czasem zapominamy.
Świeczniki doskonale prezentują się na świątecznym stole. Możemy zestawić niższe świeczniki z wyższymi i udekorować je zielonymi gałązkami. Dzięki temu uniwersalna dekoracja stanie się prawdziwie świątecznym dodatkiem.
Nie zapominajmy, że nie potrzeba wielu dodatków, aby wigilijny stół prezentował się dobrze. Najważniejsze jest, aby pasowały do siebie i tworzyły całość. Dobrze jest wybrać motyw przewodni, którym może być kolor, wzór lub rodzaj materiału.
Obecnie bardzo popularny jest styl skandynawski, który również bardzo dobrze łączy się ze świętami. Skandynawski minimalizm możemy zastosować proste, drewniane dekoracje o klasycznych kształtach. Wzór w pepitkę, szarość, czerń i czerwień w kolorystyce to również skandynawskie elementy dekoracyjne.