Czas realizacji: 14-28 dni roboczych

Lampa podłogowa BS 1 Mantis to wyjątkowy efekt połączenia elastyczności i równowagi. W jej konstrukcji zastosowano sprytny sposób przeciwwagi, dzięki któremu mocno przechylone do boku, długie ramię lampy nie przewraca. Poprzez dodanie mocnych metalowych prętów osiągnięto doskonałą stabilność. Lampa BS 1 wykonana z aluminium jest zatem lekka w formie, a jednocześnie wytrzymała i trwała w użytkowaniu. Doskonale pasuje do nowoczesnych aranżacji przestrzeni, świetnie sprawdzi się w salonie, ustawiona obok sofy lub fotela. Regulowana wysokość lampy oraz możliwość ustawienia jednej z czterech różnych pozycji ramienia sprawia, że lampa jest bardzo funkcjonalna. 

Lampa BS 1 Mantis jest dostępna w dwóch kolorach ramienia – czarnym lub oryginalnym odcieniu zielonoszarym, stworzonym specjalnie dla lamp Mantis.

Bernard Schottlander stworzył serię lamp Mantis w 1951 roku. O ich wyjątkowości świadczy idealne połączenie elastyczności i równowagi – projektantowi w konstrukcji lamp udało się uchwycić poczucie ruchu. Lampy Mantis zostały ukształtowane z precedensu – są jednocześnie solidne i lekkie w formie, chociaż ramię przechyla się na bok, baza doskonale utrzymuje lampę na miejscu, a ich prostota jest efektem długich poszukiwań idealnego kształtu. Lampy przypominają akrobatów zawieszonych w powietrzu, którzy chociaż przytrzymują się liny, wydają się unosić w powietrzu. Bernard Schottlander pochodził z Niemiec, ale w 1939 roku przeniósł się do Anglii. Tam pracował jako spawacz oraz studiował rzeźbę w Leeds College of Art. Zarówno umiejętności spawalnicze, jak i znajomość rzeźby wpłynęły na jego twórczość.

Bernard Schottlander
Szerokość podstawy: 74 cm

Wysokość lampy: regulowana od 155 - 170 cm

Średnica klosza: 27 cm

Wysokość klosza: 23cm
Baza: stal 
Ramię i klosz: aluminium
BS1 BL

Related posts

You might also like

More products like that

Product added to wishlist

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.