Majówkowy niezbędnik

Maj rozpoczynamy długim weekendem. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się w daleką podróż, czy na spacer po okolicy, warto mieć przy sobie kilka rzeczy, dzięki którym eksplorowanie otoczenia będzie jeszcze bardziej przyjemne i komfortowe.

Coraz lepiej rozumiemy wpływ naszych wyborów konsumenckich na środowisko. Rośnie w siłę ruch less waste. Okazuje się, że każdy z nas, nawet dzięki niewielkiej zmianie nawyków, może ograniczyć ilość odpadów, a szczególnie trudnego do przetworzenia plastiku. Dlatego zachęcamy Was do wybierania produktów wykonanych z naturalnych, wysokiej jakości materiałów, które nie tylko posłużą Wam długo, a gdy nie będą już potrzebne, zostaną przetworzone. Spróbujmy od małych kroków, choćby rezygnując z jednorazowych opakowań.

Tegoroczna majówka zapowiada się upalnie, dlatego pamiętajmy o zabraniu na wyprawę wody. Polecamy ekologiczne, wielorazowe butelki, estetyczną i trwałą alternatywę dla plastiku. Butelki 24 Clima Bottle utrzymują ciepło lub chłód napoju.

Wszyscy wiemy, że domowe jedzenie smakuje najlepiej - przygotujmy sycący posiłek i zabierzmy go ze sobą! Świetnie sprawdzą się do tego termosy, wielorazowe wrapy do żywności lub bawełniane woreczki.

Coraz więcej kawiarni i restauracji rezygnuje z podawania jednorazowych słomek, które zaraz po użyciu stają się odpadami. Dlatego warto zaopatrzyć się w wielorazowe słomki do napojów - metalowe lub szklane, które mogą nam posłużyć przez wiele lat. Gwarantujemy - less waste’owe smoothie ze świeżych owoców i warzyw będzie smakować wyśmienicie, a i nasze samopoczucie (oraz świadomość zrobienia czegoś dobrego dla natury) od razu się poprawi!

Po dniu spędzonym na świeżym powietrzu warto zasiąść na sofie. Wygodne poduszki i bawełniane pledy w kolorowe, żywe wzory dodadzą wnętrzom energii!

Gotowi na majówkę i nadchodzące lato? My tak!