Bywają zaskakujące. Są niezwykle użyteczne. Przerobione z odpadów, resztek i niewykorzystanych materiałów. Powstałe z myślą o środowisku i człowieku. Przedmioty odzyskane, przy których słowo “skarby” nie jest przypadkowe. Poznajcie marki, które tworzą w duchu eko.

kolekcja re:NAP - breloki i saszetki powstały z resztek materiałów z produkcji mebli
Kolekcja re:NAP to skórzane saszetki oraz breloki do kluczy - co sezon w innych kolorach

Lokalni dostawcy, małe manufaktury, w których tradycyjne metody rzemieślnicze przekazywane są z pokolenia na pokolenie, regionalne surowce i dbałość o każdy etap produkcji. Od lat wspieramy marki z tradycjami i niewielkie manufaktury. Back to Craft to dla nas nie tylko hasło przewodnie, ale też dbałość o detal, poszanowanie dla pracy ludzkich rąk i zamiłowanie do dobrych, ponadczasowych produktów.

Wokół domu – ekologiczne oświetlenie

Lampa na pozór nie wydaje się najbardziej ekologicznym produktem nadającym się do recyklingu, jednak są producenci, którzy pokazują, że można! Pet Lamp projektuje lampy przy współpracy z tkaczkami z Kolumbii, Chile, Etiopii, Japonii, Australii i Tajlandii.

tkaczka z Kolumbii wyplata lampę Pet Lamp

Tkaczki z Kolumbii wytwarzają oryginalne wzory Pet Lamp

Tradycyjne metody tkactwa z różnych zakątków świata są tutaj połączone z recyklingiem plastikowych butelek - tych, które nie zawsze trafiają do sortowni, a często są utylizowane nielegalnie. Tkaczki wykorzystują naturalne surowce - rattan czy bambus tworząc wyjątkowe formy, których konstrukcja opiera się właśnie na plastikowej butelce.

Więcej o Pet Lamp możecie przeczytać tutaj: drugie życie butelki.

produkcja Pet Lamp w lokalnych manufakturach

Do produkcji Pet Lamp używa się recyklingowanych plastikowych butelek oraz naturalnych materiałów, np. bambusa.

Kolekcja re: NAP

NAP Way - fabryka mebli, w której nic się nie marnuje

Staramy się, aby w naszej fabryce NAP Way nic się nie marnowało!

W naszej fabryce codziennie produkujemy meble. Sofa, fotel, tapicerowane łóżko. Projektantki NAP Studio znalazły zastosowanie dla pozostałości na resztki z produkcji - skór oraz lnu i bawełny. Eleganckie saszetki, breloki do kluczy, czy wielorazowe woreczki na przedmioty (świetnie sprawdzają się przy codziennych zakupach!), a także okolicznościowe lniane poszewki dekoracyjne, to pierwsze z projektów pod szyldem re: NAP. W kolekcji znalazły się zarówno eleganckie przedmioty idealne na prezent, a także ładne rzeczy codziennego użytku.

kolekcja re:NAP
kolekcja re:NAP
kolekcja re:NAP

Kolekcja re:NAP 

Akcesoria z recyklingu

„Hello I am made from waste” to hasło przewodnie Original Home. Marka oferuje wyjątkowe akcesoria kuchenne, stworzone w minimum 65% z recyklingu. Misją Original Home jest bycie marką przyjazną środowisku, której produkcja nie wpływa negatywnie na naszą planetę. Udaje się to dzięki zasadzie RRU – reuse (ponowne wykorzystanie), recycle (przetwarzanie) i upcycle (poddane ponownemu wykorzystaniu). Od materiałów, które są niezbędne w produkcji, po wypełnienia poduszek – każdy element Original Home zrobiony jest z odpadów. Dodatkowo wszystkie produkty wykonywane są ręcznie, przy użyciu naturalnych, często organicznych surowców, przez lokalne społeczności. Nie można być bardziej eko!

original home - lampa

Ręcznie wyplatane kosze i abażury Original Home

original home - zestaw koszy

Kuchnia less waste

Be Home powstało z zamiłowania do pchlich targów. Babcia Hankar przekazała swoją wiedzę dotyczącą antyków dwóm wnukom. Do dzisiaj bracia Hankar tworzą produkty z charakterem i w zgodzie z wiedzą przekazywaną w rodzinie przez pokolenia. Akcesoria kuchenne produkowane ręcznie w niewielkich ilościach są unikatowe - powstają z recyklingowanego drewna i marmuru, tworząc mini kolekcje kuchenne.

behome - kuchenne akcesoria z recyklingu

Kuchenne dodatki z drzewa mango

behome - kuchenne akcesoria z recyklingu

Lokalnie na co dzień!

Recykling to jeden z istotnych kroków w zrównoważonym rozwoju i przede wszystkim respekt dla środowiska. Większość marek w ofercie NAP to małe lokalne manufaktury. Cenimy tych, którzy produkują lokalnie z surowców, które dostępne są „w przydomowym ogrodzie” i cenimy dobre praktyki w produkcji.