Jesień - ulubiona pora domatorów. Czas ciepłych swetrów, pledów i gorącej herbaty. Oraz - aromatycznych świec. Uwielbiamy ją za przytulny klimat we wnętrzach, no i oczywiście za wieczory z książką i ulubionym serialem.

naturalny zapach w domu

Po pierwsze: zapach!

W tym sezonie wybieramy zapachy, które pobudzą zmysły i otulą nas ciepłem: ciężkie zapachy kadzidła, drzewa sandałowego w połączeniu z delikatnym, słodkim zapachem miodu, wanilii i jagód. Całość doprawiamy ostrymi przyprawami: cynamonem, kardamonem i goździkami. Słodko-ostre zapachy pomogą nam rozgrzać się w chłodniejsze wieczory.

Dobrym połączeniem na wieczór przy kominku będzie też kawa z nutą pomarańczy. Rozgrzewający zapach doda przytulności, zwłaszcza w drewnianych, naturalnych wnętrzach. W połączeniu z wełnianym kocem i ulubioną książką będą tworzyć idealny jesienny zestaw.

Naturalne ciepło

Kiedy temperatura za oknem spada warto sięgnąć po ciepły pled, czy koc z wełny. Naturalne materiały otulą nasze ciało, jednocześnie nie przegrzewając go i pozwalając skórze oddychać. Okrycie z naturalnych materiałów jest też dużo lepszym i bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż podkręcenie kaloryferów, które mogą nieprzyjemnie wysuszyć powietrze w domowych wnętrzach.

ciepły pled na jesienne wieczory
kawa w łóżku

Zmysłowa ciemność

Jesień kochamy też za ciemność. Moment, w którym dzień staje się krótszy, wcale nie musi oznaczać nic złego! Ciemne, grube zasłony świetnie wpiszą się we wnętrze otulone blaskiem świec i kominka, aromatem świeżego ciasta ze śliwkami i gorącej herbaty. Zasłony także pomogą nam zasnąć lub wybudzić się rano, w delikatny sposób, bez rażącego światła poranka.

Ulubione dodatki

Każdy z nas ma jakieś ulubione sezonowe rytuały. Może jest to dłuższa kąpiel, a może zebranie liści z drzewa przed domem i postawienie ich w wazonie? Niezależnie od tego co wybierzemy, warto dodać indywidualny akcent we wnętrzach.

dynia na tkanine z lnu

Jesień to czas relaksu. To pora roku, w której celebrujemy codzienność, a wnętrza naszych domów stają się bardziej przytulne. Moment, w którym sprawiamy sobie drobne przyjemności. Udanej jesieni!