Koniec lata, ostatnie upalne dni. Tak, zaraz zaczynamy wrzesień i pierwsze przymiarki do jesieni. A wraz z nią - zmieniamy najbliższe otoczenie i jego wystrój. Letnie dodatki zastępujemy ciepłymi pledami, które coraz bardziej przydają się wieczorami, a w miejscu świeżych kwiatów stawiamy kominki zapachowe, z których od teraz przez całą zimę będą wydobywać się nuty zapachowe bergamotki, pomarańczy i cynamonu.

Jeżeli dobrze zaplanujemy wejście w nowy sezon, będzie to czas radości i drobnych przyjemności. Na pierwszy ogień weźmy zatem przygotowania do początku roku szkolnego.

złote akcesoria piśmiennicze HAY
Złote akcesoria od HAY, miedziane pióro i ołówek Traveler's Comapany oraz okulary Izzipizi pomogą stworzyć klimat domowego biura.

Zeszyt, notes, gumka

Koniec sierpnia to czas, w którym kupujemy zeszyty, książki, kalendarze oraz całe stosy artykułów piśmienniczych. Dobrej jakości papier sprawi, że pisanie stanie się prawdziwą przyjemnością (kto nie uśmiecha się na myśl o pięknych, nowych, jeszcze nie zapisanych zeszytach i notesach?!). Zastanów się jakich przyborów potrzebujesz (Ty lub Twoje dzieci) dodatkowo - czy będzie to zestaw kredek, a może zakładka do książki?

Kalendarz skrojony na miarę

Kalendarz również warto dobrać do swoich potrzeb. Jeżeli popularne formaty dostępnych na rynku modeli nie spełniają Waszych oczekiwań, zawsze możecie stworzyć własny kalendarz skrojony na miarę - wystarczy dobrej jakości zeszyt, kolorowe długopisy, kilka taśm washi i... fantazja!

własnoręcznie robiony kalendarz, bullet journal

Ekologiczny lunch

W czasie roku szkolnego, czy też ośmiogodzinnego dnia pracy dobrze mieć przy sobie pełnowartościowy posiłek. Dużo zdrowszym, a także bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą wielorazowe lunchboxy, butelki na napoje czy nawet woskowijki, w które zapakujemy drugie śniadanie. Termoaktywne pojemniki na żywność utrzymają ciepło posiłku do 6 godz., nasza ulubiona kawa lub herbata nie wystygnie nawet przez 12 godz., a wielorazowe woskowijki możemy używać ponad cztery miesiące!

Domowe biuro

Dla tych, którzy planują nowe aranżacje, albo całkowicie nowe domowe biuro, mamy propozycje wyjątkowej jakości mebli - biurka i stoły z kolekcji Ethnicraft będą ponadczasowym zakupem na lata. Wygodne i ergonomiczne krzesła marki HAY znajdziecie w wielu wersjach kolorystycznych. A może skusicie się na klasyk designu - krzesło Fiberglass od Vitry?

Pamiętaj o odpowiednim oświetleniu

Praca czasami potrafi przeciągnąć się do późnych godzin nocnych, dlatego warto pamiętać o odpowiednim oświetleniu! Jeżeli zdecydujemy się na lampkę biurkową ważne jest, aby postawić ją po przeciwnej stronie - dla osób leworęcznych po prawej, dla praworęcznych - po lewej. Jeżeli projektujemy lub większa część pracy odbywa się przy klawiaturze komputera nie bójmy się postawić lampki na środku biurka. Zadbajmy też o odpowiedni dobór koloru naświetlenia. Ciepłe światło jest przytulne, ale też lekko rozleniwia. Światło niebieskie daje poczucie sterylności, ale niektórym ciężko się przy nim skupić.

kalendarz w kawiarni