Nowa linia Ancestors oddaje hołd pochodzeniu marki Ethnicraft. Ancestors przywraca do życia tradycyjną sztukę etniczną i przekształca współczesne drewno w unikatowe dzieła sztuki - każdy wzór jest rzeźbiony ręcznie przez rzemieślników. Linia oferuje kolekcje o ponadczasowej, minimalistycznej formie i bogatym zdobieniu wywodzącym się z geometrycznych kształtów oraz symboli spotykanych w kulturach pierwotnych.

Stoisko NAP na targach Warsaw Home 2018

Rozdział I: Tabwa

Pierwsza historia zaprezentowana przez Ethnicraft - Tabwa - opowiada o kulturze plemienia z Afryki Środkowej. Plemię Tabwa zamieszkuje tereny wzdłuż jeziora Tanganika na obszarze Demokratycznej Republiki Konga. Tabwa oznacza być związanym i odnosi się do czasów, kiedy ludzie należący do plemienia żyli pod panowaniem Królestwa Luba. Plemię uzyskało niepodległość w XIX w., kiedy to handel, w głównej mierze kością słoniową, podniósł stan zamożności mieszkańców. Obecnie plemię Tabwa liczy około 200 tys. członków, a władzę sprawuje wódz - czarownik.

Nowa kolekcja krzeseł i stolików NAP

Sztuka w plemieniu Tabwa jest postrzegana zarówno symbolicznie, ale równie ważny jest jej wymiar estetyczny. Dekoracyjne skaryfikacje ciała panowały w plemieniu jeszcze do połowy XX w., gdyż później zostały prawnie zakazane. Wzornictwo było ściśle określone, skośne trójkąty zdobiły czoło i policzki, a także brzuch. Skaryfikacja była zarówno oznaką przynależności do plemienia, jak i znakiem kosmicznej harmonii w chaosie przyrody. Tylko osoby posiadające ten rodzaj zdobienia na swoim ciele mogły, według członków plemienia, osiągnąć pełnię dojrzałości. Najczęstszymi motywami były podwójne równoramienne trójkąty, których zdwojone podstawy symbolizowały dwoistość życia i cykl odrodzenia siły, tak ważne dla religii Tabwa.

Łóżko Room 303

Inspiracja do powstania kolekcji powstała z zamiłowania do prostych motywów geometrycznych. Centralnym elementem kolekcji jest trójkąt, interpretowany jako nowy księżyc, przedstawiający odrodzenie i ciągłość życia. W kolekcji Tabwa sztuka etniczna przedstawia również spektakularne fasady domów Tiébélé i mauzoleów. Lokalny folklor, malowany przez kobiety w czasie uroczystych spotkań, został przeniesiony na proste w formie meble.

Kolekcja Tabwa z linii Ancestors w prosty sposób interpretuje afrykańskie rzemiosło. Ethnicraft stworzył linię w poszanowaniu dla kultury i tradycji z różnych zakątków świata.
W skład kolekcji Tabwa wchodzą: komody, stoliki okrągłe i kwadratowe, konsola, ława, stoliki kawowe, lustro oraz szafka pod telewizor.

Meble Ethnicraft są dostępne wyłącznie w NAP.