Podczas jednej z inspirujących podróży po Indonezji, Pascale i Eddy postanowili założyć markę Bazar Bizar. Belgowie od dawna szukali pięknych, dobrych jakościowo rzeczy, które mają pozytywny wpływ na lokalną społeczność i są produkowane z naturalnych, biodegradowalnych materiałów.

lampy Bazar Bizar
Ręcznie tkane lampy Bazar Bizar

lampy Bazar Bizar

Balijski rzemieślnik w swoim warsztacie

Balijski rzemieślnik i rodzima roślinność

Podróż przez indonezyjskie plaże zapoczątkowała projekty, które angażują lokalną społeczność. Balijscy rzemieślnicy tworzą wyjątkowe lampy, dywany, kosze oraz ozdoby. Do ich produkcji używają rodzimej roślinności, takiej jak hiacynt wodny, rattan czy bambus.

lampy Bazar Bizar
lampy Bazar Bizar

Lampy i kosze Bazar Bizar produkowane są w naturalnych materiałów takich jak rafia i rattan

Lokalna produkcja

Lampy Bazar Bizar są w stu procentach wykonywane ręcznie, a założyciele czuwają nad całym procesem tworzenia: od produkcji, aż po wysyłkę. Zamówienia są składane u lokalnego dostawcy, który przydziela je poszczególnym podwykonawcom - w większości swojej rodzinie i przyjaciołom.

akcesoria Bazar Bizar
rzemieślnik w warsztacie Bazar Bizar

Od palmy do wysokiej jakości lampy

Większość modeli lamp Bizar Bazar wykonana jest z palmy rattanowej lub rafii. Po okresie zbiorów palmy są suszone, a następnie utwardzane w łaźni olejowej. Po takiej obróbce, palma jest bielona i odgazowywana, dzięki czemu usuwa się z niej silikonowy naskórek, a także pozbywa szkodników. Tak przygotowane palmy są ręcznie tkane tradycyjnymi metodami splotu przez balijskich rzemieślników w unikatowe modele lamp wiszących.

lampy Bazar Bizar

Naturalne materiały nadadzą morskiego klimatu

wnętrza i lampy Bazar Bizar

Marka przykłada szczególną uwagę do jakości produktów i ich wykończenia - każdy produkt przed pojawieniem się w sklepie jest dokładnie sprawdzany. Bazar Bizar przenosi do swoich projektów akcent balijskiej kultury, dbając przy tym o środowisko.