Bernard-Albin Gras był jednym z najbardziej innowacyjnych projektantów XX wieku. Funkcjonalna estetyka jego lamp, a zwłaszcza konstrukcja detali takich jak ramiona, wsporniki i podstawy były naprawdę oryginalne i wyprzedzały czasy w których tworzył projektant.

Lampa Gras
W 1921 Bernard-Albin Gras zaprojektował serię lamp do użytku w biurach i środowiskach przemysłowych. Lampa Gras, jak ją później nazwano, zadziwiała swoją prostą, solidną i jednocześnie bardzo ergonomiczną konstrukcją. W wersji podstawowej nie miała śrub ani połączeń spawanych. W 1927 r. firma Ravel zakupiła patent i rozpoczęła produkcję lamp Gras.

Lampa Gras
Lampa Gras

Le Corbusier, architekt i czołowy przedstawiciel modernizmu, uwiedziony przez nowoczesny design i łatwość użytkowania lampy Gras i stał się jednym z największych entuzjastów projektanta, używając lamp we własnych biurach, a także adaptując je do licznych projektów architektonicznych na całym świecie. Robert Mallet-Stevens, Jacques Emile Ruhlmann i Eileen Grey również podążali za tym trendem. Co więcej, znani artyści, jak Sonia Delaunay i Georges Braque używali lamp Gras w swoich studiach.

Po raz pierwszy w historii lampa była równie popularna zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i domowych. Uzdolniony i wizjonerski projekt Bernarda-Albin Grasa okazał się ponadczasowy.

Lampa Gras
Lampa Gras
Lampa Gras
Lampa Gras

Lampy Gras mają bardzo wiele wariantów. Możemy wybrać lampy stojące, wiszące, ścienne, stołowe, czy nawet lampy zewnętrzne, a także dobrać długość ramion czy ilość kloszy. Każdy z wariantów zachowuje swój ponadczasowy dizajn, a jednocześnie możemy dopasować model do wnętrza, w zależności od własnych potrzeb i stylu.

Weekend Światła już w sobotę i niedzielę (27-28 X 2018 r.). Zapraszamy do naszych salonów oraz sklepu online, gdzie czekać będą atrakcyjne rabaty na całe oświetlenie.