Color
  • White
  • Czarny
  • nickel

Czas realizacji: 3-5 tygodni

Lampa wisząca zaprojektowana przez Barba Corsini i Joaquima Ruiza Millet. Powstała z inspiracji nurtem stylem wypracowanym przez szkołę Bauhaus. Jest jednocześnie nowoczesna i klasyczna, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do charakteru mieszkania.

W 1955 roku hiszpański projektant Barba Corsini otrzymał zadanie odnowienie dużego loftu znajdującego się w sławnym budynku Antonio Gaudiego - La Pedrera. Corsini zamienił skromną pralnię i magazyn w 13 nowoczesnych apartamentów. W celu podkreślenia ich modernistycznego stylu Corsini zaprojektował również meble i dodatki, które znalazły się w apartamentach. Należały do nich między innymi lampy i stoły Pedrera. Inspirację dla podstawy lampy stanowiły sklepienia sufitów sławnego budynku La Pedrera. Z kolei cylindryczny klosz z perforacją powstał na wzór kominów znajdujących się w tym budynku. 

Lampa jest dostępna w w trzech wersjach kolorystycznych. 

Corsini & Ruiz Millet
klosz: Ø13x26 cm wys. 35-225 cm
Metal lakierowany
Halogen E27 42W
10812

You might also like

More products like that

Product added to wishlist

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.